Xbox Game Pass ile tanışın

0

more-details-on-the-xbox-game-pass-service

Microsoft, yeni servisi Xbox Game Pass’ı lanse etti. Aylık paralı üyelikle oyunların edinilebilmesine olanak tanıyan servis, ilgi çekici detaylara sahip.

Sony’nin oyun konsolu serisi PlayStation için sunulan PlayStation Plus benzeri bir sistem vaat eden Xbox Game Pass’a dair ilk bilgiler de kamuoyuyla paylaşıldı. Buna göre aylık 9.99 dolarlık ödeme yapılarak ilkbahar ayları itibarıyla sisteme dahil olunmabilecek. Söz konusu servis kapsamında belli başlı oyun stüdyolarının yapımlarına yer verildiği dikkatlerden kaçmıyor. Capcom, Codemasters, Deep Silver, Focus Home Interactive, Warner Bros. Interactive, 2K, 505 Games, Bandai Namco, Sega, SNK, THQ Nordic, Microsoft Studios bunlar arasında sayılabilir.

Öte yandan Xbox One’da Xbox 360 oyunlarının oynanabilmesi temelindeki geriye dönük uyumluluk özelliği de Xbox Game Pass ile entegre olarak çalışabiliyor. Özellik kapsamıda 100’den fazla oyunun sistem üzerinden erişilebilir olduğu kaydediliyor.

Microsoft tarafından bildirilen ilk uyumlu yapımlar ise şöyle sıralanıyor; Fable III, Gears of War: Ultimate Edition, Halo 5: Guardians, Lego Batman, Mad Max, Mega Man Legacy Collection, NBA 2K16, Payday 2, Saints Row IV Re-Elected, SoulCalibur II ve Tekken Tag Tournament II.

Xbox Game Pass’in özel indirimler de sunacağı açıklandı. Yine eklenti paketleri gibi içeriklerin de indirimli fiyatlarla satın alınabileceğinin altı çizildi.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın