World of Warcraft: Shadowlands İnceleme

0

Blizzard’ın sevilen MMORPG’si World of Warcraft, Shadowlands içeriği sonunda bekleyenleriyle buluştu. Shadowlands, Battle for Azeroth savaşının sona erişini takiben ilerleyen başka bir hikayeyi kapsıyor. Tabii devam niteliğinde. Oyunun takipçisiyseniz başınıza geleceklerden az çok haberiniz vardır elbet. Şimdilik kocaman dünyasıyla Shadowlands, BFA’nın yaralarını kapatmaya devam ediyor ve işin güzel kısmı bu konuda başarılı olduğu gerçek.

Paketin henüz ilk haftalarındayız, doğal olarak her şeyin mükemmel olduğunu söylemek imkansız. Ancak gelin paketin size sunacaklarına daha yakından bakalım: 120 seviye olan karakterleriniz artık 50’ye düşürüldü ve maksimum seviyeniz ise 60 olacak. Bu paketin en önemli içeriği Covenant’lar. Hikayeye giriş yaptıktan ve bağlantılı görevleri tamamlayınca (NPC’lerde kalkanlı ünlem olarak görülüyorlar) sizi bekleyen çok önemli bir seçim var. Covenant’lar dört gruba ayrılıyorlar: Kyrian (Bastion), Necrolords (Maldraxxus), Night Fae (Ardenweald) ve Venthyr (Revendreth). 

HerCovenant, seçtiğiniz sınıfınıza göre farklı avantajlara sahip. Bir druid healer oynuyorsanız, elbette Night Fae daha avantajlı olacaktır, ancak priest oynadığınızda seçiminiz Ventry tarafına doğru kaymalı. Bu noktada sınıfınızı tanımak çok önemli. Ancak hikaye kısmına odaklanıp, oynanışı korkunç detaylı düşünmüyorsanız girdiğiniz her haritanın tadını çıkartmaya odaklanabilirsiniz. Belki devasa kanatları ve ışık dolu haritasıyla Bastion size daha çok hitap ediyordur, ya da savaşmaya and içmiş baltalarıyla konuşan Necrolords, tam size göredir. Ayrıca dilediğiniz zaman Covenant değiştirebilirsiniz, ancak bunun bir bedeli var. Görevleri karmaşık veya seçim yaparak gerçekleştiremiyorsunuz.

İlk olarak pakete başlangıç görevine dalıyor, ardından Bastion, Maldraxxus, Ardenweald ve Revendreth olarak sırayla her bölgenin kendisine has hikaye görevlerini tamamlıyorsunuz. Sonrasında bu dört bölgeden birini seçip, onlarla olan bağlantılarınızı güçlendiriyorsunuz. Çünkü Shadowlands’i tehdit eden güce karşı tek bir güç olmak zorundasınız. Slyvanas Windrunner, Horde’u bıraktıktan sonra yeni hedefi Icecrown Citadel’e gider ve burada şu anki Lich King olan Bolvar Fordragon ile kapışır. Bu savaşın sonunda Slyvanas kazanır ve hiç beklenmeyeni yaparak Lich King kaskını parçalara ayırır. Bu da Azeroth ve Shadowlands arasındaki dengeyi alt üst eder. Bizim amacımız, Shadowlands’e girmek ve Slyvanas’ın planlarını öğrenmeye çalışırken kaçırılan diğer kahramanların yerini bulup, onlara yardım etmek.

Yeni pakette yok yok. Çokça görev, yenilenmiş meslek sistemi, yeni zindanlar, eşyalar, binekler, düzeltilen sınıfların dengelenmesi, The Maw bölgesinde lider The Jailer’ın başımızı sıkça belaya sokması derken Shadowlands, canınızın sıkılmasına izin vermeyen yenilikçi bir paket olmuş.

Cevap bırakın