World of Warcraft Legion ile küllerinden doğdu!

0

legion-box-art

MMORPG türünün tartışmasız bir numaralı ismi World of Warcraft, yeni ek paketi Legion ile yapımcısı Blizzard’ın yüzünü güldürdü.

Oyuncu kitlesi giderek azalan ve Kasım 2015’te 5,5 milyon üyelik ile tarihinin en düşük rakamına ulaşan World of Warcraft, yeni ek paketi Legion’in yayınlanmasının ardından bir kez daha yükselişe geçerek 10,1 milyon oyuncu sayısına ulaştı.

Oyun tasarımcısı Tom Chilton’un, Polonya menşeili oyun magazin dergisi Pixel’e verdiği röportajda, üyelik sayısının yaklaşık bir aylık bir süreçte 10.1 milyona ulaştığı fakat yine bir Blizzard yapımı olan Overwatch’un 12 milyon oyuncu rekorunun da zamanla kırılacağı işaret edildi.

2009 yılında yayınlanan Cataclysm ek paketi ile WoW, 2010 yılının ortalarında veri madencilerinin raporlarına göre tarihinde en çok oyuncu sayısına ulaşarak 12.1 milyon üyelikle oynanmıştı. Eski oyuncuların Legion ek paketi ile World of Warcraft evrenindeki bitmeyen savaşa tekrar dahil olması ve Kasım 2015 rakamlarında iki katlık artış sağlanması, WoW’un MMORPG türünün en iyi oyunu olduğunu gösteriyor ve Legion ek paketi oyunu eski günlerine tekrar döndüreceğe benziyor.

World of Warcraft: Legion, 30 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanmıştı ve Demon Hunter başta olmak üzere oyuna bir çok yeni özellikler getiriyordu.

Cevap bırakın