Windows Vista iPhone 7’de çalışırsa?

0

Ekran_Resmi_2017-03-26_18_16_17

Apple’ın akıllı telefon modellerinden iPhone 7’de Microsoft’un eski işletim sistemlerinden Windows Vista çalıştırıldı. İşte detaylar…

Apple’ın popüler akıllı telefon modeli iPhone 7’nin zaman zaman çeşitli testlere konu olduğu bilinir. Uçaktan atılarak dayanıklılığı bile test edilen model, bu kez de farklı bir işletim sistemiyle çalışıp çalışamayacağı konusunda deneye tabi tutuldu. Sonuçlar bir hayli ilginç…

Daha önce Windows XP de çalıştırılan iOS işletim sistemine sahip popüler akıllı telefon, bu kez de Windows Vista ile birlikte çalıştırıldı.

12 dakikalık video yayınlandı

Bir geliştirici tarafından uygulanan testin detayları haberin devamında görebileceğiniz Hacking Jules adlı YouTube sayfası üzerindeki 12 dakika uzunluğunda olan videoda yayınlandı.

Vista’nın cihaza yükleme süresinin birkaç dakika olduğu kaydedilirken, iOS 10.2.1 yerine Windows Vista’nın yüklendiği görülüyor. Videoda iOS cihazda Windows Vista’nın nasıl çalıştığı üzerine açıklamalarda bulunuluyor. Windows Vista’nın akıllı telefondaki kullanımı ilginç bir deneyim anlamı taşıyor.

Microsoft’tan açıklama yok

İşletim sistemi Windows Vista için desteğini 11 Nisan 2017 tarihi itibarıyla kesmeye hazırlanan Microsoft’un yetkililerinden konuya dair bir açıklama gelmedi.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın