Windows Phone’un fikir babası Bill Gates Android kullanıyor

0

Microsoft’un kurucusu ve Wndows Phone’un fikir babası Bill Gates, Android kullandığını açıkladı. İşte konuya ilişkin detaylar…

Akıllı telefon alanında daha önce Microsoft tarafından yapılan Windows Phone hamlesi, ilk zamanlar epey dikkat çekse de zamanla beklediği başarıyı yakalayamadı.

Şu günlerde Microsoft kurucusu Bill Gates ilginç bir itirafta bulundu. Bir televizyon programına katılan Bill Gates, kendsine sorulan hangi işletim sistemi kullandığı yönündeki soruya cevap verdi.

Ünlü isim, yaptığı açıklamada kendisinin de Windows Phone işletim sistemini kullanmadığını, Android kullandığını açıkladı. Hatta Android işletim sisteminin sahip olduğu özelliklerin oldukça iyi olduğunu, bu yüzden sistemi severek kullandığını ifade etti.

Bill Gates tarafından yapılan bu açıklamanın ardından bazı Windows Phone sahiplerinin sosyal medya üzerinden yaptıkları eleştirel paylaşımlar da dikkat çekti.

Diğer yandan Android işletim sisteminin küresel anlamda ciddi bir pazar payı ve kullanımda artış odağı olduğu net. Son raporlar, tüm dünyadaki akıllı telefonların yüzde 80’e yakın bir kesimin Android işletim sistemine sahip olduğu bulgusu içeriyor. Windows Phone tarafında ise, işletim sistemiyle özdeşleşmiş markalardan Nokia’nın Android cihazlar sunması ve Microsoft’un da bu alandaki yatırımlarını kesmiş halde oluşu akıllarda soru işareti meydana getiriyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız….

Cevap bırakın