Windows Bilgisayarınızın Performansını Artıran Uygulamalar

      Bilgisayarı ilk alındığı günkü gibi hızlı kullanmayı kim istemez ki. Bilgisayara  yüklenen uygulamaların zamanla artması; kayıt defterinin giderek daha karmaşık hale gelmesine ve disk kullanım oranının da artması ile performans sorunlarının yaşanmasına sebep olur. Bu haftaki ” Windows Bilgisayarınızın Performansını Artıran Uygulamalar ” başlıklı yazımda, bilgisayarda performans problemlerinin düzeltilmesine yardımcı olabilecek uygulamalardan bahsederek sorun yaşayanlara yardımcı olmaya çalışacağım.

Ashampoo WinOptimizer

Source: ashampoo.com

      Eski versiyonlarına göre yeni ve kullanışlı bir arayüz sunan Ashampoo uygulaması, Windows bilgisayarların başarı ile temizlenmesinde önemli rol oynuyor. Windows bilgisayarlar için etkili ayarlama aracı barındıran uygulamanın aynı zamanda ücretsiz de bir sürümü bulunuyor. Sistem ayarlama uygulamaları arasında rakiplerine göre daha iyi bir fiyat planlaması yapan Ashampoo WinOptimizer uygulamasında lisans kısıtlamalarının bulunmasını olumsuz tarafı olarak sayabiliriz.

SlimWare Utilities 

Source :slimware.com

 

      Kullanımı oldukça kolay olan SlimWare uygulaması, etkili bir sistem temizliği gerçekleştirme yeteneğine sahip. Uygulamada özellikle Windows 10’a özel veri koruma servisi kullanılmakta. Piyasadaki en iyi PC ayarlama araçlarından birisi olan uygulamada oldukça yararlı olan Instant Alerts özelliği bulunmakta. SlimWare uygulamasının lisans sınırlamaları ve bilgisayardaki istenmeyen uygulamaları kaldırırken her seferde yalnızca bir tanesini kaldırması olumsuz tarafı olarak sayılabilir.

Comodo PC Tuneup 

 

Source: pctuneup.comodo.com

      Tek tıklama ile sistem temizliği yapan Comodo Tuneup uygulaması, sistem performansının artırılmasına yardımcı oluyor. Uygulama etkili bir sistem geliştirme aracı olarak kullanılıyor. Kurulum kısıtlamasının olmaması rakiplerine göre avantaj sağlayan uygulamanın olumsuz tarafı olarak aktif temizleme özelliğinin sadece Pro versiyonunda kullanılıyor olmasını sayabiliriz.

Symantec Norton Utilities 

Source: tr.norton.com/norton-utilities

      Zaman içinde uygulamalar yüklendikçe bilgisayarın kayıt defteri de gereksiz kayıtlar ile dolabiliyor.  Norton Utility uygulaması, gereksiz ve eski kayıt defteri bilgilerini silip, gereksiz sabit disk kullanım alanlarını boşaltarak performans artışı sağlanmasına yardımcı oluyor. Gerçek zamanlı sistem izleme desteği bulunan Norton Utilities, sistem performansının artırılmasına yardımcı oluyor. Uygulamanın abonelik ücreti yok. Uygulama, özellikle yavaşlamış bilgisayarların daha hızlı çalışması için faydalı araçları barındırıyor. Lisans sınırlandırmaları ve Windows 10’a özgü özelliklerin bulunmamasını uygulamanın olumsuz tarafı olarak sayabiliriz.

IObit SystemCare Pro

Source: iobit.com

      Bilgisayar performansını artırmak için kullanılan IObit, aynı zamanda anlık olarak performans izlenmesine olanak sağlıyor.  Uygulamadaki performans monitörü ilk bakışta sistem hakkında ayrıntılı bilgiler veriyor. Uygulama tüm sistemin onarılması için gerekli eylemlerin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Uygulama  aynı zamanda Windows kayıt defteri temizliği yapma yeteneğine de sahip.

      Twitter takip için @salihertugrul , Instagram takip için teknokafe

Cevap bırakın