Windows 8 desteği kesiliyor

0

Microsoft, Windows 10’u ana işletim sistemi yapmak için eski sürümlerden desteğini kesme işini hızlandırdı. Şimdi de Windows 8’in Microsoft Store’undaki uygulama ve güncelleme desteğinin kesilme tarihi öne çekildi.

Microsoft, geçtiğimiz yıllarda Windows XP ve Windows 7 için güncelleme desteğini kestiğini açıklamıştı. Kullanıcıları güvenlik ve stabilite için Windows 10’a yükseltmeye yönlendiren Microsoft, şimdi de Windows 8’den desteğini çekme tarihini öne çekti.

Microsoft cephesinden daha önce gelen açıklamalara göre; Windows 8’in desteği 2023 yılında kesilecekti. Ancak yazılım devi bugün aldığı karar ile Windows 8’in desteğini bu yıl keseceğini açıkladı…

Windows 8 için veda vakti!

Windows 8 ile gelen Microsoft Store’da bildiğiniz gibi çeşitli uygulama ve oyunlar yer alıyordu. Microsoft, mağazasının desteğini 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren keseceğini açıkladı. 1 Temmuz tarihinden sonra Microsoft Store’de yer alan uygulamalar güncelleme almayacak hatta uygulama bile indirilmeyecek…

Firmanın neden böyle bir karar aldığı henüz bilinmiyor. Ancak tahminler olası bir kritik güvenlik açığından dolayı mağazanın fişinin çekileceği yönünden. Eğer gizlilik ve güvenliğinize önem veriyorsanız; Windows 10’un son sürümünü yüklemenizde fayda var.

Microsoft, bu yükseltme için uzun süre kullanıcılara vakit tanımıştı. Ücretsiz olarak Windows 10 yükseltme şansını kaçırdıysanız; satın almak için minimumda 700 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Cevap bırakın