Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiWindows 10’lu telefon Keyever ile tanışın

  Windows 10’lu telefon Keyever ile tanışın

  Ekran_Resmi_2016-04-27_23_52_53Akıllı telefon dünyasında Android-iOS rekabetinin yüksek noktada olduğu aşikar. Apple, Samsung, LG, Huawei gibi üreticilerin birbirinden iddialı modelleri tanıtılıyor. Öte yandan Windows platformu da akıllı telefon ekosisteminde kendine yer bulmaya devam ediyor. Microsoft’un Windows 10 işletim sisteminin mobil versiyonu ile gelen çok sayıda ilginç cihaz var. İşte bunlardan biri de Çin menşeili Keyever’ın modeli…

  Keyever Q3 adıyla gelen cihaz, Windows 10 önyüklü akıllı telefonlar arasında katılıyor. Tahmin edileceği gibi bütçe dostu bir fiyat etiketine sahip ve donanım özellikleri de nispeten giriş seviye segmentine işaret ediyor.

  Akıllı telefonda Qualcomm’un Snapdragon 600 serisi işlemci serisinden biri kullanılıyor. 3,5 inçlik AMOLED ekrana sahip olan cihazda oldukça iddialı pil kapasitesi dikkat çekici: 3000 mAh.

  Ekran_Resmi_2016-04-27_23_52_43

  Cihazda klavye bulunuyor. Biraz klasik olduğu aşikar ama tuşlar arasında ilginç detaylar da gözden kaçmıyor. Kamerası ile ilgili herhangi bir bilgi ise açığa çıkmadı.

  Windows 10 yüklü Keyever Q3, 1000 Yen fiyat etiketi üzerinden satışa sunulacak. Basit bir döviz kuru çeviricisiyle kontrol edildiğinde fiyatın 155 dolara denk geldiği görülüyor.

  Klavyeli modelin piyasaya çıkış tarihi için öngörü ise ‘2016 sonuna kadar’ şeklinde. Geniş bir aralığın söz konusu olduğunu belirtelim. Çin’de satışlarına başlanacağı kaydedilen Keyever Q3’ün diğer ülkelerde kendisine yer bulup bulmayacağı hakkında da henüz net bir bilgi bulunmuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN