Windows 10’daki internet erişim sorununun perde arkası

0

Windows yetkilileri tarafından yapılan açıklama ile birlikte internet bağlantı durumu simgesindeki hata resmi olarak kabul edildi…

Windows 10’a gelen Mayıs 2020 güncellemesi sonrası kullanıcılar bir başka hata ile karşı karşıya. Yeni ortaya çıkan detaylara göre kullanıcılar, bağlı olunmasına karşın internet yokmuş gibi uyarı aldıklarını belirtiyor.

Birçok kullanıcı tarafından yapılan sosyal medya paylaşımları ile gündeme gelen söz konusu hata, Mayıs 2020’de yapılan güncelleme sonrası ortaya çıkmış durumda. Öte yandan Windows yetkilileri tarafından yapılan açıklama ile birlikte internet bağlantı durumu simgesindeki hata resmi olarak kabul edildi.

Windows 10 internet bağlantısı sorunu ile ilgili ilk detaylar da ortaya çıktı… Birçok kullanıcı tarafından yapılan paylaşımlara göre bazı bilgisayarlarda ağ bağlantısı hatası olduğuna dair uyarı gösteriliyor. Görev çubuğunda bulunan internet bağlantı durumunu gösteren simge üzerinde internet bağlantısı olmadığını belirten sarı üçken yer alıyor. İlginç olan ise bağlantı simgesinin uyarı göstermesine rağmen internet bağlantısının gitmemesi ve normal bir şekilde herhangi bir tarayıcı zerinden erişimin sağlanıyor olması.

Durumun sorun yaşattığı bir nokta da birçok uygulama ve programın bu bağlantı durumunu baz aldığı için çalışmayı durdurabilmesi. Netflix, Spotify Microsoft Store, Cortana ve hatta Geri Bildirim Merkez bile intenet bağlantısının olmasına rağmen görev çubuğundaki uyarı nedeniyle çalışmayabiliyor.

Microsoft destek forumunda paylaşım yapan bir şirket temsilcisi hatanın farkında olduklarını ve araştırdıklarını belirtti.

Cevap bırakın