Windows 10’da Uygulama Sekmeleri Özelliği Kaldırıldı

0

Uygulama sekmeleri, daha önce beta testlere girmiş ve burada bir süre kendisine yer edinmişti. Ayrıca bu özellik sayesinde bağımsız programlar sekmeli bir pencere içerisinde birleşiyordu…

Microsoft’un daha önce tüm uygulamalarda kullanılabilecek şekilde hazırlamış olduğu sekmeli gezinti özelliği, geliştiriciler tarafından yapılan açıklamaya göre kaldırıldı. Artık bu özelliğin yalnızca Shell üzerinden kullanılacağı açıklandı.

Uygulama sekmeleri, daha önce beta testlere girmiş ve burada bir süre kendisine yer edinmişti. Ayrıca bu özellik sayesinde bağımsız programlar sekmeli bir pencere içerisinde birleşiyordu. Kullanıcılar için tasarım modunda avantajlı bir özellik olarak da öne çıkıyordu.

Sekmeli gezinti özelliği için alternatif olarak akla ilk gelen artık ALT + Tab tuşlarını kullanmak. Bunun yanında eğer büyük bir ekranınız varsa ekranda iki uygulamayı bölerek de daha rahat çalışma sağlamanız mümkün. Ancak sekmeli gezinti yani uygulama sekmeleri artık Windows 10 için kullanılabilir olmayacak.

Diğer yandan uygulama sekmeleri özelliğinin artık Windows 10 için kullanılmayacağı haberi ise bir Windows geliştiricisi olan Rich Turner tarafından bildirildi.

Böylelikle Windows 10 çerisinde aynı tarayıcı sekmelerinde olduğu çalışma imkanı veren özellik bu bildirim ile kapanmış oldu.

Windows kullanıcılarının bu konuda nasıl bir yorumda bulunacağı daha şimdiden merak edilen konular arasında yer alıyor.

Cevap bırakın