Windows 10’da bulunan hangi özelliklerin Windows 11’de sunulmayacağı belli oldu

0

Microsoft’un yılın sonuna doğru kullanıma sunulacağı bildirilen Windows 11 işletim sisteminde hangi Windows 10 özelliklerinin bulunmayacağı anlaşıldı. İşte detaylar…  

Microsoft’un bu yılın sonuna doğru kullanıma sunulacağı açıklanan Windows 11 işletim sisteminde ‘hangi Windows 10 özellikleri bulunmayacak’ sorusu yanıtını buluyor. Buna göre Cortana artık sunulmayacak. Bilindiği gibi sesli asistan Cortana Türkiye’de kullanılmıyordu. Ayrıca Başlat menüsündeki Canlı Karolar ile Tablet modu da Windows 11 işletim sisteminde olmayacak.

Skype’ın Windows 11 yüklemesinde olmayacağı anlaşıldı. Belki sonradan yüklenebilir bir yazılım olarak kullanıma açık olabilir. Ancak Microsoft’un görüntülü görüşme platformunun fişini çekmesi de olası görünüyor.

Ek olarak OneNote da önceden yüklü şekilde gelmeyecek. OneNote ile birlikte Paint 3D ve 3D Viewer da önyüklü değil, ancak istenirse Microsoft Store’dan indirilebilecek. Internet Explorer’ın yerini Edge alıyor.

Son olarak Görev Çubuğu, Windows 10’daki gibi değiştirilebilir konum özelliğini yitiriyor; Windows 11’de stabil şekilde kalacak.

Son bir not olarak geliştirilme süreci sonunda, yani Windows 11’in nihai sürümüyle birlikte yukarıdaki liste bir miktar daha kabarabilir. Sürprizlere açık olmakta fayda var.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın