Windows 10’a Ses Tarafında Önemli Değişiklikler Geliyor

0

Uzun zamandır beklenen Bluetooth üzerinden Advanced Audio Coding (AAC) desteği yolda…

Microsoft, Windows 10 için 2021 yılının ilerleyen zamanlarında yayınlayacağı güncelleme ile ses konusunda önemli iyileştirmeler sunmak istiyor. Örneğin uzun zamandır beklenen Bluetooth üzerinden Advanced Audio Coding (AAC) desteğinin işletim sistemine dahil edileceği kaydediliyor. AAC ile Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarına Bluetooth bağlantılı kulaklıklar ve hoparlörler için daha fazla seçenek sunacak. Bu arada Windows Insider kullanıcıları bu yeni özelliği şimdiden test etmeye başlayabilir.

Windows 10, Bluetooth bağlantıları ses cihazları için AptX ve SBC desteklemiyor. AAC desteği gelmesi ile kullanıcılar, Bluetooth kulaklık ve hoparlörlerden daha kaliteli ses özelliğine kavuşacak. AAC desteğinin gelmesiyle birlikte herhangi bir Apple Music ve iTunes uygulaması ya da tarayıcı üzerinden bir ses uygulaması ile çok daha iyi kalitede müzikler dinlenebilecek. Bunun kullanıcı dostu işletim sistemi kavramı açısından önemli bir gelişme olacağına şüphe yok.

Daha iyi kullanım sağlayacak olan Windows 10 güncellemesi ile Bluetooth cihazlardaki seçme sekmesi de güncellenecek. Karışık ses cihazlarının yerini daha basit bir görünüme bırakarak cihaz seçiminizi kolaylaştıracak olan bu iyileştirme, Windows kullanıcılarına kısa süre içerisinde sunulacak. Son olarak Windows 10 güncellemesinin ardından, müzik dinleme ve çağrı yanıtlama için bağlı Bluetooth cihaza otomatik geçme fonksiyonu kazandıran  tek bir ses çıkışı olacak.

Cevap bırakın