Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiWindows 10’a ilk güncelleme geldi

  Windows 10’a ilk güncelleme geldi

  windows-10

  Microsoft’un büyük ses getiren ve kısa süre içinde yüz milyondan fazla cihazda yüklü olduğu açıklanan işletim sistemi Windows 10 için büyük ölçekli ilk güncelleme yayınlandı.

  Kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanan Windows 10 için bazı problemler ise yayınlanmasının hemen sonrasında açığa çıkmış, hatta Microsoft’un bu yönde çalışmalara başladığı kaydedilmişti. Kullanıcıların önemli bir kesimi temiz kurulum sayesinde sorunlardan önemli düzeyde etkilenmezken format atamama durumunda olan milyonlarca kullanıcı yayınlanacak Windows 10 güncellemesini bekliyordu.

  Microsoft, daha 10 gün bile geçmeden ilk büyük güncellemesini KB3081424 koduyla yayınladı. Tam adı Cumulative Update for Windows 10 for X64/x86 – based Systems (KB3081424) olan güncellemenin dosya boyutunun ise 325 MB olduğu görüldü. Microsoft’un 1 TB’lık bir güncelleme hazırlığında olduğu iddiaları gündeme gelmişti, ancak şirket daha kompakt bir çözüm sunmuş oldu.

  Güncelleme sorunların/hataların büyük kısmının çözümüne yönelik yapıya sahip. Ancak sonraki süreçte de yeni güncellemelerin yayınlanacağını belirtelim.

  windows-10-KB3081424

  Nasıl yüklenir?

  İlgili güncellemenin yüklenmesi için ise Windows 10 yüklü cihazınızda aşağıda belirttiğimiz yolun izlenmesi gerekiyor.

  Başlat>Ayalar>Güncelleştirme üzerinden Güvenlik>Windows Update şeklinde ilerleniyor ve burada görülecek “Güncelleştirmeleri denetle” seçeneğine tıklanıyor. Güncelleme, bu şekilde indirilmeye başlanıyor. Güncelleme sırasında yükleme işlemi haricinde bir işlem yapılmaması, tüm programların kapalı durumda olması tavsiye ediliyor. Yükleme tamamlandıktan sonra ise ‘yeniden başlat’ işlemi uygulayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN