Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiWindows 10’a iki haftada ikinci büyük güncelleme

  Windows 10’a iki haftada ikinci büyük güncelleme

  windows-10

  Microsoft, Windows 10’u duyurduğunda inanması güç bir iddiayı da yüksek sesle dile getirmişti: Yeni işletim sistemi 1-2 yıl içinde 1 milyar cihazda yüklü olacak.’ Çoğu otoritenin şaşkınlıkla karşıladığı bu iddianın devamında Windows 10, final sürümünün yayınlanmasının üzerinden sadece 24 saat geçtiğinde 10 milyon cihaza yükleniyordu. Daha sonra rakam yine kısa süre içinde 20 milyona ulaştı. Şu an için son rakamlar kesin olarak bilinmese de işletim sisteminin 50 milyona yaklaşmış olabileceği konuşuluyor.

  Oldukça sansasyonel bir girişin ardından kısa süre içinde –her işletim sistemi için doğal olarak- bazı sorunları ortaya çıkan Windows 10 için ilk güncelleme geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. 350 MB’lık dosya boyutuna sahip güncelleme Cumulative Update for Windows 10 for X64/x86 – based Systems (KB3081424) adını alırken temelde görev çubuğunun çalışmaması ve sistemsel bir dizi sorun giderilmişti.

  Microsoft, yeni bir güncellemenin daha yayınını gerçekleştirdi. Cumulative Update for Windows 10 for X64/x86 – based Systems (KB3081436) kodlu güncelleme, Windows 10 için iki hafta içinde yayınlanan ikinci büyük ölçekli yazılım olması ile dikkat çekiyor. Birincisi Microsoft, hataların tespiti ve düzeltilmesi konusunda yoğun olarak çalışıyor, ikinci olarak da ortada bu kadar sık olarak güncelleme yayınlanmasını gerekli kılacak düzeyde işletim sistemi hatası var.

  windows-10-guncelleme

  Peki Cumulative Update for Windows 10 for X64/x86 – based Systems (KB3081436) neleri ele alıyor? Hangi konularda Windows 10’daki sorunlara yoğunlaşıyor? Yoğun olarak konuşulan işletim sisteminin kendini yeniden başlatma sorununu çözen son güncelleme, bir takım hataların yanı sıra Cortana’daki şimdiye kadar tespit edilmiş sorunları da ortadan kaldırıyor.

  Nasıl yüklenir?

  İlgili güncellemenin yüklenmesi için ise Windows 10 yüklü cihazınızda aşağıda belirttiğimiz yolun izlenmesi gerekiyor.

  Başlat>Ayalar>Güncelleştirme üzerinden Güvenlik>Windows Update şeklinde ilerleniyor ve burada görülecek “Güncelleştirmeleri denetle” seçeneğine tıklanıyor. Güncelleme, bu şekilde indirilmeye başlanıyor. Güncelleme sırasında yükleme işlemi haricinde bir işlem yapılmaması, tüm programların kapalı durumda olması tavsiye ediliyor. Yükleme tamamlandıktan sonra ise ‘yeniden başlat’ işlemi uygulayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN