Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiWindows 10 yüklenme sayısı 100 milyonu aştı

  Windows 10 yüklenme sayısı 100 milyonu aştı

  windows-10

  2014 yılında tanıtılan, önizleme sürümü yayınlanan ve 2015 yılının Temmuz ayında da final sürümü ile indirilmeye hazır forma gelen Windows 10’un önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktığı açıklandı. 29 Temmuz’daki çıkışının ardından Windows 10’un 100 milyon kullanıcıya ulaştığı kaydedildi.

  Eylül ayının başında 75 milyon olarak açıklanan indirilme sayısının, bir ay dolmadan yüzde 25’e varan oranda arttığı dikkat çekerken Microsoft adına önemli bir başarı göstergesi de açıkça görülmüş oluyor. Benimsenme oranı olarak da bilinen işletim sistemleri sürümlerinin oransal dağılımında Windows 10 hala ilk sırada değil, ancak hedefe hızla yaklaşıldığı da net olarak belli durumda.

  Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi için hedef ise oldukça iddialı. Şirket açıklamasına göre Windows 10’un yayınlanmasının ardından geçen 3 yıllık süre sonunda 1 milyar kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Bu hedef, çoğu otoriteye göre bir hayli aşırı, ancak daha yayınlanmasının ardından 2 ay geçmeden 100 milyon barajına ulaşılması, bu yönde güçlü bir ışık olarak gösteriliyor.

  windows-10

  Windows 10 platformu, bilindiği üzere bazı sürümlere sahip kullanıcılara ücretsiz yükseltme şeklinde sunulmuştu. Bu sayede Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları, Windows 10’a ücretsiz olarak geçebiliyorlar. Mevcut durumun, Windows 10’un bu denli hızlı bir yükseliş eğilimi ortaya koymasında birinci derece etkisi olduğu belirtiliyor. Yazılımsal yükseltme özelliğine ek olarak sistem için kutulu satışların başlaması ile birlikte ilerlemenin ne yönde seyredeceği merakla bekleniyor.

  Windows 10’a dair daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN