Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiWindows 10 Mobile kullanım oranı şaşırttı

  Windows 10 Mobile kullanım oranı şaşırttı

  Lumia 950 XLMicrosoft’un mobil işletim sistemi sürümlerinin en yenisi Windows 10 Mobile, geçtiğimiz ay lanse edilen üç yeni Lumia modeli sonrasında kullanıcılarla buluşmaya başladı. Akıllı telefonlar küresel pazarlarda yavaş yavaş yer almaya başlarken merak edilen sorulardan biri de genel olarak Windows’lu modellerde hangi işletim sistemlerinin ağırlıklı olarak kullanıldığıydı. ABD’yi kapsayacak şekilde, cihazları mobil işletim sistemlerine göre oransal şekilde kategorize eden yeni bir rapor yayınlandı.

  Pazar araştırma firması AdDuplex tarafından yayınlanan söz konusu rapor, Windows’lu akıllı telefonları işletim sistemlerine göre oranlıyor. Buna göre en yoğun biçimde kullanımda olan işletim sistemi sürümü Windows 8.1. Popüler işletim sisteminin kullanım oranı yüzde 78.9 gibi son derece yüksek seviyede. Adeta bir tür dominasyona işaret ediyor.

  İkinci sırada ise Windows 8 yer alıyor. İşletim sistemi sürümünün yüzde 9.1 kullanım oranına sahip olduğu belirtiliyor. Yeni Windows 10 Mobile’a dair oran ise beklentilerin altında değil…

  Windows 10 Mobile üçüncü sırada

  Yayınlanan rapora göre Windows 10 Mobile’ın ABD’deki kullanım oranının yüzde 7 olduğu görülüyor. Bu oranla en çok kullanılan üçüncü Microsoft mobil işletim sistemi sürümü olan Windows 10 Mobile’ı Windows 7.x sürümleri, toplamda yüzde 5’lik oranla izliyor. Windows 10 Mobile’ın kullanım oranını kısa süre içinde yüzde 10 seviyesinin üzerine çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN