Windows 10 Mayıs güncellemesi yayınlandı! İşte yeni özellikler

0

Güncelleme ile performans tarafında CPU ve disk kullanımını otomatik olarak azaltacak yeni bir algoritma geliyor…

Microsoft Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini sonunda resmi olarak yayınladı. Kademeli olarak dağıtılan güncelleme Windows 10’a birçok yeni özellik getiriyor. Son kullanıcılara ortaya çıkabilecek sorunlar nedeniyle kademeli olarak sunulan Mayıs 2020 güncellemesi Nisan ayı soununda Windows Insider üyelerine, geçtiğimiz hafta ise MSDN geliştiricilerine sunulmuştu.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada güncellemenin otomatik olarak yüklenmeyeceği kullanıcıların Windows Update menüsünden manuel olarak kontrol etmesi gerektiği belirtildi. Bu bölüm görülmüyorsa Güncelleme Yardımcısı ve Medya Oluşturma Aracı kullanılabilecek.

Windows 10 güncellemesi ile gelen yenilikler
Güncelleme ile performans tarafında CPU ve disk kullanımını otomatik olarak azaltacak yeni bir algoritma geliyor. Arama dizin oluşturucusu oyun modu gibi en yoğun kullanımları algılayıp çalışmayı durdurabilecek. Bu sayede CPU’ya ek yük bindirmeden arka planda indeksleme yapacak.
Mayıs 2020 güncellemesi ile Cortana sesli asistanı da ayrı bir uygulama haline geliyor. Cortana yeni özellikle ve yeni arayüz kazanırken görev çubuğundan kaldırılarak ayrı bir pencerede çalışıyor.

Windows 10 oyun deneyimi gelişiyor
Güncelleme ile Windows 10 oyun deneyimi bir üst seviyeye çıkıyor. Raytracing Tier 1.1 ve DirectX 12 Ultimate özelliklerinin desteklenmesi sayesinde oyun performansında önemli bir artış yaşanacak. Ayrıca WDDM 2.7 desteği ile birlikte çoklu monitör kullanımında da bazı iyileştirmeler yapılmış durumda.

Cevap bırakın