Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiWindows 10 kaç milyon kez indirildi?

  Windows 10 kaç milyon kez indirildi?

  windows-10

  Köklü teknoloji şirketi Microsoft, dünya genelindeki milyarlarca bilgisayar, tablet ve akıllı telefon için uzun yıllardır işletim sistemi geliştiriyor. Windows 8.1 işletim sistemi sürümünün ardından sürpriz bir şekilde Windows 9 isimlendirmesini bir kenara bırakarak Windows 10 adıyla sahne alacağını duyuran şirket, bir yıla yakın süre ile önizleme sürümlerinin yayınının ardından kısa süre önce en yeni işletim sisteminin final halini yayınladı. Heyecanla beklenen işletim sistemi, sadece son kullanıcı için değil, kurumsal tarafı da kapsayan geniş bir kesim tarafından merakla bekleniyordu.

  Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi Windows 10, kısa süre önce yayınlanırken gördüğü ilgiyi konu edinen ilk bilgiler de kamuoyu ile paylaşıldı. Şirketin önümüzdeki birkaç yıl içinde 1 milyar cihazda yer alma hedefi ile yola çıkan yeni nesil işletim sistemine dair çarpıcı rakamlar açıklandı…

  windows-10

  “Eşi görülmemiş bir talep”

  Windows’un kendi blog sayfası üzerinden yaptığı paylaşıma göre Windows 10, 14 milyonu aşan indirilme sayısına ulaştı. Microsoft, bu veriyi, ‘eşi görülmemiş bir talep’ şeklinde yorumlarken söz konusu indirilme sayısı, Windows 10’un ücretsiz olarak Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına sunulması ile yakından ilgili. Öte yandan Windows 10 için yüksek talebin devam ettiği de kaydedilen bilgiler arasında.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN