Windows 10 ikonları daha canlı olacak

0

Office 365 uygulamalarının ikonlarının yenilenmesinin ardından şimdi de Windows 10 işletim sisteminde ikonlar  değişmeye başladı.

Windows Phone dönemi ile başlayan ve tüm Windows ürünlerine yayılan metro tasarım dili, uzun süredir kullanılıyordu. Bugüne kadar istikrarlı bir şekilde devam ettirilen modern tasarım konseptine Microsoft tarafından biraz daha fazla canlılık katılmaya başlandı.

Microsoft ürünlerinde kullandığı metro tasarım dilini daha fazla canlandırmak için ikonlarını değiştirmeye karar verdi. Office 365 uygulamalarının ikonlarının yenilenmesinin ardından şimdi de Windows 10 işletim sisteminde ikonlar  değişmeye başladı. Şu ana kadar karo tasarımına uygun mat renklerde hazırlanan Windows ikonları yavaş yavaş canlanıyor.

Windows ikonları değişiyor

Geçtiğimiz yıl Office 360 uygulamalarında yer alan ikonlar daha hoş ve canlı bir tasarımla kullanıcılarını karşılamaya başlamıştı. Bu yeniliğin ardından sıra Windows 10 işletim sistemine geldi. İlk olarak Insider programında test süreci olarak başlayan ikonların değiştirilmesi yıl içerisinde tüm işletim sistemi araçlarına uygulanacak. 2015 yılında piyasaya çıktığı günden bu yana metro tasarımın dilini devam ettiren ve herhangi bir ikon değişikliği yapılmayan Windows 10’a bu sayede temiz bir hava kazandırılmış olacak.

Windows 10 ikonları ile ilgili yenilik kapsamında Mail ve Takvim uygulamalarında yer alan uygulamalar değiştirildi. Daha sonra ise çekirdek uygulamaların ve üçüncü taraf uygulamaların ikonları değiştirilecek.

Cevap bırakın