Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiWindows 10 için beklenen tarih açıklandı

  Windows 10 için beklenen tarih açıklandı

  blue-wallpaper_windows_10_hd_2880x1800Microsoft Windows 10’un son kullanıcı sürümünün yayınlanacağı tarih belli oldu. 2014 yılında duyurusu gerçekleştirilen, önizleme sürümü kamuoyuyla paylaşılan Windows 10 için son aşamalarının da tamamlanacağı ve son kullanıcıyla buluşacağı final sürümü için verilecek tarih büyük bir merakla bekleniyordu…

  xbox-gaming-win10-960Windows 10 için beklenen tarih geldi, Windows 8.1 kullanıcılarına Windows 10 için Rezervasyon uyarısı geldi. Windows 10 yayınlandığında kullanıcılara e-posta ile bilgilendirmede bulunulması seçeneneği de sunan bu uyarı, final sürümünün yayın tarihine ilişkin ilk önemli emareydi. Kısa süre sonra ise Windows blog’undan Windows 10 işletim sisteminin yayınlanam tarihi bilgisi paylaşıldı.

  Buna göre gelecek nesil Windows işletim sistemi, 29 Temmuz 2015 tarihinde yayınlanacak. Daha önce çip üreticisi AMD CEO’su, Windows 10’un Temmuz ayında yayınlanacağını belirtmiş, ancak bu konuda Microsoft tarafından herhangi bir doğrulama gelmemişti. Teknoloji dünyası tarafından yılın en çok merakla beklenen tarihlerinden biri daha böylelikle netlik kazanmış oldu. windows_10_cortanaWindows 10, görsel tasarımından yeni özelliklerine kadar kapsamlı geliştirmelerle geliyor. Arayüzündeki yenilikler, ikonlarda değişiklikler gibi temel yapılandırmaların yanı sıra Internet Explorer’ın yerini alacak Edge adlı yeni browser, sesli asisten Cortana gibi dikkat çekici yeniliklere sahne olacak. (crmgco.com) Windows 10, hali hazırdaki lisanslı Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları tarafından herhangi bir ödeme yapılmaksızın yüklenebilecek.

  Windows 10, kullanıcılara tabletten telefona, dizüstü bilgisayardan masaüstü bilgisayara ve hatta XBOX’a kadar tüm cihazlarda aynı deneyimi sunacak ve tüm cihazlar için tek platform olarak çalışacak.

  190 ülkede aynı anda piyasaya sürülecek

  Windows 10’un 190 ülkede aynı anda kullanıcılarla buluşacağını açıklayan Microsoft Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Terry Myerson, “Windows 10, kullanıcıların harika şeyler yapmasına destek olmak için geliştirilmiş işletim sistemimizin en yeni jenerasyonu. Windows 10, daha kişisel ve mobil bir kullanıcı deneyimi sunarak Windows cihazlarla etkileşimi geliştirecek yepyeni bir işletim sistemi olacak.” dedi.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN