Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiWindows 10 için beklenen güncelleme geliyor

  Windows 10 için beklenen güncelleme geliyor

  windows-10

  Windows 10 için yeni bir güncelleme önizleme sürümü yayınlandı. Bir kayıt sonrasında dahil olunabilen Windows Insider Programı içerisinde indirilen, daha sonra tüm kullanıcılara sunulacak henüz ‘beta’ formundaki güncelleme, bir dizi mevcut hata üzerinde yoğunlaşırken herhangi bir yeni özellik içermiyor. Hem mobil hem masaüstü tarafını kapsıyor. İşte detaylar…

  Kaspersky Anti-Virus ve Bitdefender Total Security gibi bazı antivirüs yazılımlarını engelleyen sürücü hatası düzeltildi. Bu hata, Windows ile ilgili forumlarda sıklıkla gündeme getiriliyordu. Konuyla ilgili Microsoft’un bir adım atmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

  Ekran donması sorunu gideriliyor

  Xbox One ya da Xbox 360 denetleyicileri veya diğer joystick/PC ekipmanlarının PC’ye takılması anında görülebilen ekranın kilitlenmesi sorunu da yine güncellemenin odak noktaları arasında. Microsoft Edge tarayıcısında görülen hataların düzeltildiği, ayrıca mobil tarafta da çok sayıda hatanın giderildiği kaydediliyor. Anlaşılan o ki söz konusu güncellemenin final versiyonu kullanıcılar için stabilite anlamında oldukça önemli olacak. Bu arada güncellemenin build 14295 koduyla geleceğini de belirtelim.

  Kısa süre içinde yayınlanacak

  Windows Insider Programı’nın bir parçası değilseniz kolaylıkla kayıt olabilmeniz mümkün. Böylelikle Windows 10 güncellemerini yakından takip edebilir, önizleme sürümlerini deneyimleyebilirsiniz. Öte yandan kısa süre içinde yayınlanmasının beklendiğinin de altını çizelim.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN