Bilgisayarınız için güzel haber! Yeni Windows 10 güncellemesi yayında!

0

Windows 7‘nin büyük başarısının ardından, Windows 7 ve Windows 8 temelleri üzerine kurulan Windows 10, yeni güncellemesini yayınladı. Tabletler ve Windows PC’leri birleştiren ve fonksiyonel yapısıyla dikkat çeken işletim sistemi, dev bir güncelleme aldı. Üstlelik Windows 10 Fall Creators Update şu an indirilebilir durumda.

Beta testi için seçilmiş kullanıcılar bir süredir Fall Creators güncellemesini kullanıyorlardı, fakat an itibariyle tüm bilgisayarlar bu güncellemeyi almaya başladılar.

Elbette güncellemeyi kendiniz Microsoft üzerinden indirebilir ve kullanabilirsiniz ama şirket güncelleme için beklemenizi öneriyor. Fall Creators Update tüm dünyaya açılmış olsa da, bunun dağıtımı kademeli olarak yapılacak. Yeni bilgisayarlar güncellemeyi bugün alacakken, daha eski bilgisayarlarınızın biraz beklemesi gerekiyor.

windows 10 1

Windows 10 Fall Creators Update nasıl indirilir?

Bilgisayarınız güncellemeyi otomatik olarak indirmiyorsa, yeni güncellemeleri kontrol ederek, sizin bilgisiyarınıza ilk partide gelip gelmeyeceğini öğrenebilirsiniz. Eğer seçilmiş bir Windows 10 PC’niz varsa, bu kontrol uyguladığınızda Fall Creators Update otomatik olarak cihazınıza yüklenecektir.

Eğer bu işlem işe yaramazsa söylediğimiz gibi kendiniz de güncellemeyi elle indirip kurabilirsiniz. Yine Windows tarafından sunulan diğer bir seçenekse kayıtlı sürümünüzü güncelleme ile beraber indirerek temiz kurulum yapmak. Eğer bilgisayarınıza format atmak istiyorsanız da bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın