Windows 10 güncellemesi kullanımda!

0

Tüm yönleri ile deneyimlenebilen Windows 10 güncellemesi ilgi çekici özellikler vaat ediyor…

Microsoft’un geçtiğimiz yıllarda sunduğu en son masaüstü işletim sistemi versiyonu Windows 10, günümüzde yarım milyarı aşkın bilgisayarda kullanılıyor. Bu denli yüksek seviyede kullanım alanı bulan bir bilgisayar yazılımının her zaman en üst beklentileri de beraberinde getirmesi oldukça doğal, bu noktada teknoloji şirketinin masaüstü işletim sistemini yayınladığı etkin güncellemelerle sürekli daha iyi hale getirdiği aşikar.

Bu noktada 10 Nisan 2018 tarihinde bir dizi soruna çözüm getiren son güncellemesini belirli sayıda kullanıcı için yayınlayan Microsoft, 30 Nisan 2018 tarihi itibarıyla söz konusu özellikleri herkese sundu.

Tüm yönleri ile deneyimlenebilen özellikler arasında dördü dikkat çekti. Bu yenilikler arasında;

·      Sessiz sekmeler,

·      Telefondan PC’ye geçiş

·      Bildirimleri sessize alma

·      Dosyayı yakındaki bilgisayarlarla paylaşım öne çıktı.

Sessiz sekmeler ile kullanıcıların artık ilgili sekmelere sağ tıklayıp yeni ‘sessiz mod’u seçebilmesine imkan tanınıyor.

Telefondan PC’ye geçişte ise Chrome veya Mac’te yarım kalan içeriklere cep telefonuzda bile olsa artık Windows PC’nizden bakmaya devam edebiliyorsunuz. Böylelikle süreklilik sağlanıyor.

Bildirimler, sistem genelinde sessize alınabiliyor. Tek tuşla sıfır bildirim mümkün.

Dosyayı yakındaki bilgisayarlarla paylaşım özelliği ise en dikkat çekenler arasında. Bu özellikle Mac ve iOS’tan bilinen AirDrop özelliği Windows 10’a entegre oluyor.  

Yazılım dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın