Windows 10 güncelleme dağıtımı durduruldu

0

Microsoft tarafından alınan kararla Windows 10 güncelleme dağıtımı resmi olarak durduruldu. İşte detaylar…

Microsoft’un geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunduğu Windows 10 yüz milyonlarca bilgisayarın teknolojisinin çekirdeğini oluşturuyor. Deneyim anlamında çok daha fazlasını isteyen, stabilite ve hız anlamında beğeni toplayan işletim sistemi, sıklıkla yayınlanan güncellemelerle gelişimini sürdürüyor. Bu kapsamda Ekim ayının başında yayınlanan en son Windows 10 güncellemesi de büyük bir sürpriz değildi, ancak devamındaki süreçte beklenmedik bir dizi gelişme yaşandı.

Belge kayıpları yaşandı…

Belgelerin, fotoğraf gibi multimedyaların ve kimi kullanıcıda çok daha ileri bir boyut olarak profillerin silindiği şikayetleri alındı. Microsoft tarafından hızlıca alınan aksiyon neticesinde güncellemenin dağıtımı durduruldu. Peki ama yaşanan sorunların nedeni neydi?

Resmi olarak sonlandırıldı

Kullanıcıların bir kısmının sorunlara geçici çözümler bulduğu kaydedilirken Microsoft, dağıtımın durdurulduğunu  destek sayfası üzerinden yayınladığı bir bilgilendirme mesajıyla birlikte sağladı. Açıklamada versiyon 1809’un (Windows 10, Ekim 2018 güncellemesi) dağıtımının durdurulduğu, belge kaybı şikayetlerinin incelendiği bildirildi.

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi, Windows Update üzerinden dağıtılmıştı. Yeni özellikleri ile dikkat çeken yazılımın yüklenmesinin ardından Your Phone adlı bir uygulamanın yanı sıra bulut tabanlı pano ve SwiftKey desteği öne çıkanlar arasında yer almıştı. Bakalım Microsoft, Windows güncellemeleriyle ilgili olarak gelecekte ne gibi adımlar atacak?

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

 

Cevap bırakın