Winamp efsanesi geri döndü

0

Bir zamanların vazgeçilmezi olan ‘MP3’ dosyalarını açmak için kullandığımız program Winamp, uzun bir aradan sonra geri döndü.

Uygulamanın yeni sürümü resmi web sitesi üzerinden yayınlandı. Winamp uygulamasını geliştiren Radionomy şirketinin yeni projesinde neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Winamp 5.8 ile yeni özellikler meydana çıktı ki zaten eski bir Winamp kullanıcılar tarafından sevilmeyecekti. Eğer siz de yeni bir müzik çalar istiyorsanız efsane Winamp programını bilgisayarınıza indirin ve deneyin.

2000’li yılların başlarında online müzik diye bir şey yoktu ve insanlar ‘mp3’ için evlerine CD alırlardı. Winamp ise artık yeni bir şirket ile yeni bir serüvene yelken açmak istiyor.

Efsaneyi tekrar ayağa kaldırmaya çalışan şirketin Winamp için yeni güncellemeler yaptığı ve çok yakında mobil ile masaüstü uygulamaların yayınlanacağını söylendi. Şirket bunu başarabilir ve online müzik piyasasına iddialı bir giriş yaparsa bütün kozları eline alır diye düşünüyoruz. Yetkililerin aklındaki projenin detayları ise gizlilik içerisinde yürüyor. Winamp uygulamasının müzikli şeklinin ücretli mi yoksa ücretsiz mi olacağı hakkında henüz bir bilgi yok.

Şirketin bu tür bir açıklama yapmasından dolayı elbette bütün gözler Winamp uygulamasına çevrilmişti. Şirketin uzun süredir bir uygulama yayınlamaması sebebiyle bazı kötü niyetli bilgisayar korsanları sahte bir Winamp programı çıkartarak internette bu uygulamayı aratanların karşısına çıktı. Haliyle kötü şeyler yaşandı ve bunun önüne geçmek isteyen şirket hayalindekini değil ama yine de orijinal bir Winamp programını resmi web sitesinde yayınladı.

Cevap bırakın