Wildfire ailesi geliyor: HTC Wildfire E özellikleri

0

Haziran ayında olumlu bir karne alan HTC, yine de yakın zamanda eski günlerine dönmeyi hayal etmiyor. Akıllı telefon pazarında varlığını sürdüren HTC cephesinden yeni bir haber gündeme geldi. U19e ve Desire 19+ modellerini tanıtan şirket, Wildfire serisini canlandırmak istiyor. Ailenin ilk modeli HTC Wildfire E olacak.

İlk model HTC Wildfire E olacak

Geçen haziran ayında HTC’nin Wildfire ismini geri getirmek için gerekli başvuruları yaptığı ortaya çıkmıştı. HTC, Wildfire E, Wildfire E Plus, Wildfire E1, Wildfire E1 Plus, Wildfire E2, Wildfire E2 Plus, Wildfire E3, Wildfire E3 Plus, Wildfire R ve Wildfire R Plus isimleri için gerekli başvuruları yapmıştı.

Aradan geçen yaklaşık bir ayın ardından Wildfire E modeli ile ilgili ilk haber geldi. Toplamda 10 isim, Rusya’da gerekli onayları aldı.

Ortaya çıkan rapora göre, Wildfire ailesinin ilk modeli Wildfire E olacak. Telefonun teknik özelliklerine dair bilgiler de açığa çıktı.

Kutudan Android Pie işletim sistemiyle çıkacak olan telefon 5.45 inçlik IPS ekrana sahip. HD+ çözünürlüğündeki ekran 18:9 oranında.

Telefonun şimdilik görüntüsü yok. Ancak, arkasında 13 Megapiksellik ana kameraya 2 Megapiksel çözünürlüğünde ikinci bir kameranın eşlik edeceği söyleniyor. Çentikli bir ekranla gelecek olan telefonun önünde ise 5 Megapiksel çözünürlüğün bir ön kamera kullanılacak.

2 GB RAM ve 32 GB dahili hafızayla gelecek olan telefon 3.000 mAh’lik bataryadan beslenecek.

Cevap bırakın