WhatsApp’ta sınırlar iyiden iyiye kalkıyor!

0

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, kısa süre sonra kullanıcılara sunulacak güncellemesinin detayları açıklık kazandı. Beta versiyonunda görülen yeni özellikler arasında platformun, ‘her türlü dosya paylaşımına açılması’ dikkat çekti. WhatsApp’ta ayrıca arama ekranı ve görsel gönderme özelliğinde de değişiklikler söz konusu.

Anlık mesajlaşma uygulamasında pdf, .docx, .xlsx gibi dosya uzantılarına sahip veriler paylaşılabiliyordu. Sonraki güncelleme ile bu noktadaki kapsam daha da genişliyor.

Artık WhatsApp’ta APK, video, fotoğraf, müzik gibi yerel saklama alanında indirilen dosyalar da gönderilebilecek. Öte yandan Android kullanıcıları için WhatsApp dosya gönderme boyut sınırı 100 MB şeklinde belirlendi, iOS (iPhone ve iPad) için ise 120 MB sınırı var.

Diğer yenilik ise medya playlaşımı sırasındaki algoritmik düzenle ilgili. Çoklu görsel gönderilmek istendiğinde resimlerin sınfılandırılması görülebiliyor, ayrıca birkaç resim görünürken gönderilmek istenen görsel sayısı da ekranda yer alıyor.

Son olarak arama ekranında da görsel temelli bir değişiklik görülecek. Arama cevaplamak için yana doğru kaydırma gerekmekteydi, bu kullanım şekli, yukarı kaydırma şeklinde değiştiriliyor. Yine güncelleme ile ilgili ufak bir detay olarak metne dokunarak italik, altı çizili ve bold hale getirmek mümkün olacak. Tüm bu yeniliklerin önümüzdeki birkaç gün içinde gelecek WhatsApp güncellemesi ile nihai şekilde kullanıma sunulacağını belirtelim.

Cevap bırakın