WhatsApp’ta iki aşamalı doğrulama genel kullanıma sunuldu

0

whatsapp

Anlık mesajlaşma denildiği zaman olmazsa olmazlar arasında yer alan WhatsApp’ta uzun süredir gündemde olan bir özellik daha genel kullanıma açıldı. İşte kullanıcı güvenliği temelindeki dikkat çekici konuya ilişkin tüm detaylar…

WhatsApp, her gün milyarlarca mesaj ve sesli görüşmeye ev sahipliği yapan uçsuz bucaksız bir kullanıcı tabanına sahip bir platform. Bir milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan anlık mesajlaşma servisi, güvenlik alanında da dikkate değer hamlelerde bulunuyor. Bu anlamda geçtiğimiz sene iki aşamalı doğrulama adını alan özelliğini beta olarak sunan WhatsApp, bu sayede görüşmeler için ek güvenlik aşaması sağlıyordu. Artık bu özellik, tüm kullanıcılara açılmış durumda. Kullanmak için yapılması gereken şey ise son derece basit.

Kullanıma açılması son derece kolay

Söz konusu özelliği aktif hale getirmek için kullanıcıların Ayarlar > Hesap > İki Adımlı Doğrulama yolunu takip edip Etkinleştir seçeneğini tercih etmeleri gerekli. Bunun ardından telefon numarasının WhatsApp’a kaydında parola girilmesi isteniyor. Bu parolanın akılda kalıcı olması gerekiyor ve belli aralıklarla kullanıcdan isteneceği ifade ediliyor.

İstendiğinde kapatılabiliyor

Öte yandan WhatsApp’ta parola unutulduğunda iki aşamalı doğrulama özelliği kapatılabiliyor. Yine uygulama içinden de bu işlemi gerçekleştirebilmek mümkün. Dolayısıyla anlık mesajlaşma uygulamasının sunduğu özellik, Google ve Facebook’takinden büyük oranda ayrılıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın