WhatsApp’ta ”Bir Kez Görüntülenen” resimler nasıl gönderilir?

0

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve görüntülü görüşme uygulamalarından WhatsApp, her geçen gün yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor.

Özellikle tartışılan gizlilik politikası sonrasında platforma yeni özellikler ekleyen şirket, hem masaüstü hem de mobil uygulamalarını daha zengin hale getirdi. Kısa süre önce WhatsApp, Snapchat’e özgü olan ”Bir Kez Görüntülenen” mesajlar özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik ile kullanıcıların karşı tarafa kaybolan resimler gönderebilmesi artık mümkün. Peki bu mesajlar nasıl gönderilir?

WhatsApp ile ”Bir Kez Görüntülenen” mesaj gönderme

Adından da anlaşılacağı üzere WhatsApp’ın ”bir kez görüntüleme” modu, yalnızca bir kez açılabilen resimler veya videolar göndermenize olanak tanıyor. Bu mesajları gönderirken, seçmiş olduğunuz medyanın üzerinde yer alan ”1” rakamını tıklamanız gerekir.

Eğer mesajları karşı tarafa bu şekilde gönderirseniz ve karşı taraf bunu açarsa sohbet içerisinde ”açıldı” yazısı görünecektir. Tabii bunun için yine karşı tarafın okundu bilgisinin de açık olması gerektiğini belirtmekte fayda var.

WhatsApp ile gönderdiğiniz bir kez görüntülenen mesajlara; yıldız ekleyemez, paylaşamaz veya iletemezsiniz. Ek olarak bu ayar açıkken gönderdiğiniz mesaj, karşı taraftaki kişinin açmaması durumunda 14 gün içinde ortadan kaybolacaktır.

Snapchat’den esinlenerek alınan bir kez görüntülenen mesajlar işlevi, özellikle anlık olarak paylaştığınız veya daha sonradan işinize yaramayacak bir medyanın tek seferde karşı tarafa gönderilmesini sağlıyor. Böylece o fotoğraf hem galeriye düşmüyor, hem de karşı taraf açtıktan sonra da tamamen ortadan kayboluyor.

Sizler de WhatsApp’ta ”Bir Kez Görüntüle” mesajı göndermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • İlk olarak WhatsApp uygulamasından sohbet ekranına gelin,
  • Ardından kaybolan görüntüyü göndermek istediğiniz kişiyi bulun,
  • Son olarak sohbet içerisinde ”ataş” ya da ”kamera” düğmesine basın. Buradan göndermek istediğiniz resmi seçip ”1” seçeneğine tıklayarak mesajı gönderebilirsiniz.

Cevap bırakın