Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelWhatsApp'ta Bir Kez Görüntülenen Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

  WhatsApp’ta Bir Kez Görüntülenen Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

        iletişim teknolojisinde neredeyse her gün yeni gelişmeler yaşanıyor. İlk olarak telefon görüşmeleri yaygındı, ardından metin mesajları devreye girdi ve bu dönemde bir süre boyunca insanlar birbirleriyle konuşmayı azalttılar. Ancak, bu iletişim yöntemleri her zaman ihtiyaçları tam olarak karşılamıyordu: Telefon görüşmeleri bazen uzun sürüyor ve metin mesajları, uzun düşünceleri ifade etmek için her zaman uygun olmuyordu. İşte bu noktada, sesli mesajlar devreye girdi.  Bu haftaki. ” WhatsApp’ta Bir Kez Görüntülenen Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir? ”  başlıklı yazımda, WhatsApp’da uzun görüşmeye veya dokunmatik ekran üzerinde sürekli yazmaya gerek duymadan, anlık iletişim sağlamanın basit bir yolu olan, bir kez dinlenilip silinen sesli mesajları nasıl gönderebileceğimizden bahsedeceğim.

  WhatsApp’ta Bir Kez Dinlenebilen Sesli Mesaj Gönderme

        Tıpkı diğer iletişim yöntemleri gibi, bazen WhatsApp’da gönderilen sesli mesajların sonsuza dek saklanmasını istemeyebilirsiniz. Belki bir hatanız oldu ve o mesajın sadece bir kere dinlendiğinden emin olmak istiyorsunuz, ya da belki paylaşmak istediğiniz özel bir konu var ve geride kalacak kanıtlardan endişe etmek istemiyorsunuz.

        İşte tam da bu noktada, WhatsApp’ın “bir kez görüntüle” özelliği devreye giriyor. Bu özellik sayesinde mesajları, fotoğrafları ve videoları sadece bir kere görüntülenmek üzere gönderebilirsiniz ve uygulama iletiyi kalıcı olarak silecektir. Tıpkı Snapchat gibi, ancak bu durum WhatsApp’daki  sesli mesajlarda şimdiye kadar mümkün değildi. Sesli mesajlar, uygulamanın kullanılmaya başladığından beri  “bir kez görüntüle”  özelliğinden muaf tutulmuştu. WhatsApp’ta sesli mesaj gönderildiğinde içerik normal bir mesaj şeklinde görünüp kendiliğinden silinmiyordu.

        WhatsApp, sesli mesajları “bir kez görüntüle” seçeneğiyle gönderme yeteneğini test ediyor. Böylece alıcı mesajı dinlediğinde mesaj kendiliğinden silinebilecek. Bu, iOS’taki sesli mesajların çalışma şekline benziyor. Uygulamada alıcı mesajı dinledikten sonra iki dakika içinde mesaj siliniyor. Diğer taraftan, eğer alıcı mesajı tut seçeneğini kullanırsa içerik korunuyor.

        Bir kez görüntüle özelliği henüz herkese açık değil. Denemek için WhatsApp beta sürümünü kullanıyor olmanız gerekiyor. WABetaInfo’ya göre, özellik WhatsApp beta sürümü için Android 2.23.21.15 ve 2.23.22.4 sürümlerine ve iOS 2.23.21.1.73 beta sürümünde bu özellik kullanıma sunulmuş durumda.

        WhatsApp’ta kaybolan sesli mesaj göndermek için şu adımları izlemeniz gerekiyor: Öncelikle beta sürümünü çalıştırıp sesli mesaj göndermek istediğiniz WhatsApp sohbetini açmanız, ses kaydına başlamak için de mikrofon düğmesine basılı tutup kaydediciyi eller serbest moda geçirmek için yukarı doğru çekmeniz gerekiyor. Buraya geldiğinizde yeni bir (1) simgesi gözüküyor: Bu simgeye dokunup, sesli notunuz “bir kez görüntüle” modunda gönderebiliyorsunuz.

        Bu şekilde sesli mesaj gönderdiğinizde mesajınızı daha sonra dinleyemezsiniz. Bu yüzden, mesajı göndermeden önce gözden geçirmeniz iyi olacaktır. Aynı şekilde, diğer kullanıcı mesajı dinledikten veya reddettikten sonra ileti kaybolacaktır.

        x takip için @salihertugrul    YouTube kanalım

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN