WhatsApp’in yeni güncellemesinde iOS’a özel sürprizler

0

WhatsApp uygulamasında önemli güncelleştirmeler söz konusu. Yeni güncelleme yayınlandı ve yayınlanan bir önceki güncelleştirmeye göre oldukça büyük yenilikler var. Özellikle iOS tarafında…

Yeni iOS güncellemesi ile WhatsApp sürümü 2.18.100’e yükseltildi. Yeni güncelleme aslına bakarsanız Instagram uygulamasına benzer özellikler taşıyor ama WhatsApp kullanıcı sayısının daha aktif ve fazla olduğu bilindiğinde gelen bu özelliklerin oldukça önemli olduğu anlaşılıyor.

Bildirimlerde resim ve video dönemi

Yeni güncellemede henüz böyle bir yenilik yok ama gelecek güncelleme ile birlikte artık yeni özelliklerin uygulamaya entegre edilmesi bekleniyor. Yeni özellik ile birlikte eğer sizi birisi WhatsApp ile bir resim, video veya GIF gönderdiyse onu görebileceksiniz. Bu özellik şuan için sadece iPhone kullananlara özel olarak yapıldı ama gelecek günlerde bütün cihazlara eklenmesi bekleniyor. Whatsapp’ın sahibi olduğu Facebook şirketinden üst üste uygulama güncellemeleri gelmeye devame ediyor.

Üst üste sesli mesaj özelliği geliyor…

WhatsApp uygulamasında yine iOS sistemine özel olarak sunulan yenilikler arasında sesli mesaj oynatma da dikkat çekti. Birisi size sohbet ederken üst üste sesli mesaj atarsa eğer sistem otomatik olarak bu sesleri çalmaya başlayacak. Bu özelliği pasif etme özelliğinin de devreye alınacağını biliyoruz.

Son olarak sevilen bir özellik olan Karanlık Mod Whatsapp içinde geliyor. Gece modu olarak bilinen karanlık modun milyonlarca kullanıcı tarafından hemen devreye alınacağı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın