WhatsApp’ın son güncellemesi tartışma yarattı

0

WhatsApp, yeni güncellemenin ardından adeta şarj düşmanı oldu! İşte konuya dair detaylar…

Anlık mesajlaşma uygulamaları dendiğinde kuşkusuz en gözde platform WhatsApp. Bir Facebook yazılımı olan platform, uzun yıllardır değişmeyen, oldukça sade arayüzü ve kullanışlı özellikleri ile tanınıyor. Sıklıkla güncellenmesi ise WhatsApp’ın daha stabil ve güvenli şekilde işlev sağlamasına katkı sunuyor. Ancak görünüşe bakılırsa 2.19.308 seri numaralı son WhatsApp güncellemesi, kamuoyundaki iddialara bakılırsa beklenenin aksine dijital yaşamı sekteye uğratıyor.

Edinilen bilgilere göre WhatsApp’ın yeni güncellemesi akıllı telefonların bazılarında çok fazla pil tüketimine yol açtı. OnePlus ve Xiaomi kullananların büyük bir kısmı, şarjlarının kısa sürede sürekli bitmesinden şikayetçi.

Google Play mağazası, Reddit platformu ve OnePlus’ın resmi forum sayfasına her dakika şikayet yağıyor. İnsanlar Whatsapp’ın neredeyse tam bir “şarj canavarı” olmasından yakınıyor.

WhatsApp’dan Açıklama Gelmedi

Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, hâlen bu duruma bir netlik kazandırmış değil. Uygulama, 2.19.308 sürüm numarasına sahip en yeni versiyona güncellendiğinde yoğun pil kullanmaya başlıyor.

Sizin de bu konuyla başınız dertteyse, Whatsapp’ın eski bir versiyonunu kullanarak geçici bir süre bu problemden kurtulabilirsiniz.

Cevap bırakın