WhatsApp’ın işletmelere özel uygulaması duyuruldu

0

Anlık mesajlaşma uygulamalarının en güçlüsü ve en ‘global’ olanı şüphesiz WhatsApp. Sosyal ağ şirketi Facebook tarafından 19 milyar dolarlık oldukça çarpıcı bir rakamla satın alınmasının ardından gelişimini adeta son viteste devam ettiren platform, yeni özellikleriyle de dikkat çekiyor. İşte bunlardan bir diğeri WhatsApp’ın işletmelere özel uygulaması…

WhatsApp’ta büyük şirketlere yönelik bir uygulama olarak ek özellikler içeren bir ‘ücretli’ uygulama devreye giriyor. Örnek bir senaryo aktarmak gerekirse, örneğin havayolu şirketleri, uçuş hatırlatmalarını SMS yerine WhatsApp üzerinden yapabilecek. Kargo, vb. için de bilgilendirmeler WhatsApp aracılığıyla sağlanacak. Bsayede popüler platformun önemli bir gelir elde etmesi bekleniyor.

WhatsApp’a reklamlar mı geliyor?

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan WhatsApp COO’su Matt Idema, mesajlaşma servisinin işletmeler ve tüketiciler arasında köprü oluşturmaya yardımcı olacak özellikleri sunmaya hazırlandığını ifade etti.

Öte yandan Idema, WhatsApp’ın günün birinde reklam yayını yoluyla gelir elde etme olasılığının da mevcut olduğunu sözlerine ekleyerek ilginç bir işaret vermiş oldu.

Önümüzdeki süreçte WhatsApp’ta da reklamlar görülmeye başlanabilir. Bilindiği üzere Facebook, bünyesine kattığı Instagram platformunu da cidd anlamda reklam gelirleri elde eden bir ağ haline dönüştürmeye devam ediyor. Sırada WhatsApp olabilir…

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın