WhatsApp’ın Durum özelliği yoğun ilgi görüyor

0

Facebook, aylık aktif kullanıcı sayısı gibi bir dizi önemli bilgiyi kamuoyunun dikkatine sunmuştu; sosyal ağ şirketi, kendi bünyesindeki Instagram, WhatsApp gibi platformlarla ilgili kimi verileri de paylaştı. Özellikle WhatsApp’ın yeni Durum (Status) özelliğine dair veriler dikkat çekti.

Şubat ayı itibarıyla kullanıma sunulan Durum özelliği, Snapchat’in Hikayeler özelliğine benzerliği ile tartışma yaratmıştı. Öte yandan sadece 10 hafta içinde 175 milyon gibi rekor seviyede bir günlük aktif kullanıcı sayısına ulaşıldığı kaydedildi. Özetle her gün WhatsApp’taki Durum özelliği kullanan kullanıcı sayısı 200 milyona yaklaşmış durumda. Durum özelliği, 24 saat içinde kaybolan fotoğraf ve videoların paylaşımına imkan tanıyor, yoğun ilgi gördüğü açık.

İlginç bir kıyaslama olarak uzun yıllardır benzer özelliği kullanıcılarına sunan Snapchat’te günlük aktif kullanıcı sayısı 161 milyon seviyesinde. Yani WhatsApp kısa sürede büyük aşama katetmiş durumda. Elbette bunun temelinde sahip olduğu 1,2 milyarı aşkın kullanıcının etkisi yadsınamaz.

Facebook, WhatsApp’ın yanı sıra Instagram’da da benzer bir özelliği hizmete sunmuştu. Instagram Stories (Hikayeler) adıyla gelen özellikte de ulaşılan günlük aktif kullanım rakamı 200 milyon olarak duyurulmuştu. Özetle Facebook yazılımları, ‘ Snapchat Hikayeler’ benzeri özellikleri ile ciddi seviyede ilgi görmeye devam ediyor.

Cevap bırakın