WhatsApp’a selfie’lere emoji ekleme özelliği geliyor

0

3026678-poster-p-1-facebook-is-buying-whatsapp-for-16-billion

Günümüzün en popüler mobil platform uygulamalarından biri olan WhatsApp, güncellemelerle kendisini geliştirmeye ve kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Yakın zamanda kullanıma sunulacak özelliklerden birinin detayları şöyle…

WhatsApp’ta fotoğraf ve videoların kişiselleştirilmesi yönünde ilginç bir özellik kullanıma sunuluyor. Buna göre WhatsApp’ta ön kameranın arayüz üzerinden kullanımı, kaydedilen video veya çekilen fotoğrafa da emoji ekleyerek gönderme özelliği geliyor. Yeni kamera özelliği selfie’lerin daha eğlenceli hale getirilmesi adına ilgi göreceğe benziyor.

Zoom özelliği de var

Öte yandan videolarda yine WhatsApp arayüzü üzerinden yakınlaştırma yapılabilecek. Bunun için parmağın yukarı ve aşağı yönde kaydırılması yeterli olacak. Android’e gelmeye başlayan yeni özelliklerin kısa süre içinde iPhone (iOS) için de yayınlanacağı resmi olarak duyuruldu. iOS uygulaması ile ilgili WhatsApp açıklamasında net bir tarih verilmezken ‘yakında’ ifadesi kullanıldı.

Daha fazla konuşmayı teşvik edecek

Günlük 100 milyon telefon görüşmesi gerçekleştirilen WhatsApp, yeni özelliği ile uygulamanın konuşma temelindeki kullanımı teşvik etme odaklı olduğu anlaşılıyor.

1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan WhatsApp, Facebook Messenger ile birlikte pazardaki en popüler anlık mesajlaşma uygulaması durumunda.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın