WhatsApp’a para gönderme özelliği geliyor

0

Teknolojinin parayla teması sürüyor. 1 milyarı aşkın kullanıcıya sahip olan popüler-üstü anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp para transferi yapılabilecek platformlardan biri haline geliyor. İşte konuya ilişkin detaylar…

Android ve iOS cihazı sahibi olup WhatsApp uygulaması kullanan kimseler, kısa süre içerisinde birbirlerine para gönderebilecek. Yeni ödeme hizmeti, ilk olarak Hindistan’da kullanıma sunulurken, kısa süre zarfında ülkemizde de söz konusu özelliğin işlev kazanması bekleniyor.

Kullanıcılarına UPI tabanlı (Apple Pay, vb) bir ödeme sistemi sunan WhatsApp, karşılıklı olarak ödeme özelliğini aktif etmiş kullanıcılar arasında birbirlerinin hesaplarına para gönderimi imkanı sunuyor.

iOS’ta beta v2.18.21 ve Android’de v2.18.41 versiyonları ile gelen yeni özellik için her iki tarafında da söz konusu sürümleri kullanıyor olması gerekiyor. Ekler sekmesi üzerinden açılıyor. Burada yer alan yeni bir ‘para transfer’ ikonuyla gerekli işlemler başlatılabiliyor.

Birkaç adımda kullanıma hazır

Özellik, ilk tıklamanızın ardından sizden bazı seçimler istiyor, banka ve hesaplar seçilerek UPI sistemine doğrulatılıyor. Ardından da işlemler, eğer karşı taraf da gerekli süreci tamamladıysa yapılabiliyor.

WhatsApp’ın ödeme hizmeti hakkındaki detaylar geçtiğimiz aylarda birçok yönüyle basına sızmıştı. Bununla birlikte mesajlaşma platformunun uzun süredir bu özellikle ilgili çalışmalar yürüttüğü biliniyordu.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız.

Cevap bırakın