WhatsApp’a mesajı internette arama özelliği geldi

0

Birden çok kez iletilen mesajlar tek tık ile arama motorlarında aratılabilecek…

WhatsApp kullanıcıların kendilerine gelen mesajlar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmalarını sağlamak için tek tıklamayla Google’da aratma özelliği devreye alındı. Yeni özellik son dönemde artan yalan haberlerin WhatsApp gruplarında yayılması ile mücadele etmek için getirildi.

Kullanıcıların kendilerine gelen haber hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlayacak olan özellik ile gerçeklik payı olmayan WhatsApp yalan haber ve bilgilerin yayılması engellenecek.

WhatsApp’tan yalan haberle mücadele

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yalan haber ile mücadele için daha önce çok fazla iletilen mesajların üzerine özel bir iletildi simgesi eklemişti. Bu adımın ardından şimdi de mesajların yan tarafında büyüteç simgesi eklendi. Bu simge ile birden çok kez iletilen mesajlar tek tık ile arama motorlarında aratılabilecek. Bu sayede gelen mesaj hakkında internet araması ile anında detaylı bilgi sahibi olunabilecek.

Yeni gelen özellik kullanıcıların mesajı tarayıcı üzerinden yüklenmesi sağlanıyor. Bu sayede mesaj WhatsApp tarafından hiçbir zaman görülmemiş oluyor. WhatsApp tarafından duyurulan Web’de ara özelliği şu an için ABD, İngiltere, İrlanda, İtalya, İspanya, Brezilya ve Meksika’da Android, iOS ve WhatsApp Web için kullanıma sunuldu. Yeni özelliğin kısa bir süre içerisinde diğer ülkelere de açılması bekleniyor.

Cevap bırakın