WhatsApp’a iki yeni özellik ekleniyor

0

Günümüzün popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp’a iki yeni önemli özellik birden ekleniyor. İşte detaylar…

WhatsApp, şu anda online mesajlaşma hususunda en fazla kullanılan uygulamaların başında geliyor. Özellikle ücretsiz olması ve sade tasarımı, uygulamadan herkesin zorlanmadan yararlanabilmesini sağlıyor. Özellikleri durmaksızın geliştirilen WhatsApp, şu sıralar yeni bir güncellemeyle daha gündemde…

WhatsApp’a iki önemli özelliğin eklendiği bir güncelleme geldi. Bu güncellemedeki özelliklerden ilki resim içinde resim modu. Diğeri ise kendini yok eden metin içerikli durum paylaşımları. İkinci özellik, Snapchat ve Instagram kullanıcıları için tanıdık gelmiş olabilir.

WhatsApp üzerinde sadece resimli ve videolu durumlar paylaşılıyordu, artık metinli paylaşımlar da yapılabilecek. Durumlarınızda yaptığınız metin paylaşımları tıpkı resimli paylaşımlarda olduğu gibi belli bir süre aktif kalacak ve ardından da silinecek.

Resim içinde resim modu sadece Android Oreo kullanıcılarına geliyor…

Resim içinde resim modu ise görüntülü konuşmalarda geçerli olacak. Ancak resim içinde resim modunu eski Android sürümlerinde kullanmak mümkün olmayacak. Sadece Android Oreo işletim sistemlerinde kullanılabilecek. Bu da özelliğin oldukça sınırlı bir kesim tarafından deneyimlenebileceği anlamına geliyor.

Sonuç itibarıyla iyi yeni ve ‘önemli’ özelliğin bulunduğu en son WhatsApp güncellemesi yavaş yavaş akıllı telefonlara geliyor. Takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın