WhatsApp’a görüntülü konuşma özelliği geldi

0

_92447800_whatsapp1

Anlık mesajlaşma denildiğinde akla gelen ilk uygulama olan WhatsApp, yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor. İşte en yeni özelliğe ilişkin öne çıkan detaylar…

1 milyarı aşkın kullanıcısıyla en popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, yeni bir özelliğine daha merhaba dedi. Platformu kullananlar, bundan sonra görüntülü görüşme de gerçekleştirebilecek. Böylelikle WhatsApp, sadece metin ve emojilerin değil, video görüşmelerinin de önde gelen sahalarından biri oluyor…

Metin mesajlarında olduğu gibi uçtan uca şifreleme ile korunacağı kaydedilen yeni özellik, gerçekleştirilen görüşmelerin teknik olarak takip edilemeyeceği anlamına geliyor. Güvenlik anlamında öne çıkan bir görüntülü görüşme kullanımı söz konusu.

Ek olarak çoklu çalışma fonksiyonu da dikkat çekici. Bu özellik, görüntülü görüşme sırasında diğer uygulamaların da kullanılabilmesi anlamına geliyor.

iOS, Android ve Windows işletim sistemli cihazlarda kullanılabilecek özelliğin dünya geneline aşama aşama sunulacağı bildirildi. Dolayısıyla 180 ülkede aynı anda WhatsApp üzerinden görüntülü görüşme yapılamayacak.

Yahoo çalışanı iki isim Jan Koum ve Brian Acton tarafından 2009’da hizmete sunulan WhatsApp, 2014’te sosyal medya şirketi Facebook tarafından 19 milyar dolar gibi sükse bir rakamla satın alınmıştı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın