WhatsApp’a 4 önemli yenilik birden geldi!

0

whatsapp

Milyonlarca WhatsApp kullanıcısının mesajlaşma denildiği zaman neredeyse başka hiçbir yazılıma ihtiyaç duymadığı dikkatlerden kaçmıyor. Bu noktaya gelinmesinde yazılımın sıklıkla güncellenmesi ve eksiklerini hızla giderip geliştirme konusuna ağırlık vermesinin önemi yadsınamaz boyutta. Ve platforma beklenen güncellemelerden biri daha, oldukça fonksiyonel yenilikler eşliğinde geldi…

WhatsApp, ilk etapta iOS platformuna gelen en son güncellemesindeki yeniliklerle dikkat çekti. Popüler anlık mesajlaşma uygulamasına tam 4 iddialı yenilik birden geldi. Artık daha hızlı açılan sohbet ekranında video göndermek de daha ilginç bir alıyor; şöyle ki ekran üzerinde parmakla yukarı ve aşağı yapılarak yakınlaştırma (zoom) yapılabiliyor. Kullanıcılar, videolara daha fazla hükmedebilecekler özetle. Ayrıca Sohbetler ekranında ‘Düzenle’ kısmında toplu mesaj slime ile toplu olarak okundu şeklinde işaretleme gibi yenilikler de ilgi çekici yeni özellikler arasında yer alıyor. Ek olarak tek emoji gönderimi de daha büyük boyutta gerçekleşiyor. Bu özelliği Skype kullanıcılarının hemen hatırlaması muhtemel.

Sürüm numarası: WhatsApp 2.16.7

iOS cihazlar (Apple iPhone, iPad ve iPod touch) için WhatsApp 2.16.7 sürümüne güncelleme yapılarak yukarıdaki özelliklerin kullanımına başlamak mümkün. Güncellemenin kısa süre içinde aynı yeniliklerle birlikte Android’e de geleceğini belirtelim. Eğer Android cihaz sahibiyseniz ilgili WhatsApp güncellemesi için cihazınızdaki uygulama mağazası uygulamasına tıkayıp güncellemeler kısmını kontrol edebilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın