WhatsApp, uzun süredir beklenen özelliğe resmen kavuştu!

0

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özellikler ile güncellenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda gizlilik politikasıyla gündeme gelen şirket, pek çok kullanıcıdan epey tepki almıştı. Ardından gizlilik sözleşmesini erteleyen WhatsApp, yeni özelliklerle uygulamayı daha zengin hale getirdi.

Kısa süre önce çoklu cihaz desteğini beta olarak kullanıma sunan WhatsApp, bu kez de uzun süredir beklenen bir başka özelliğini duyurdu. WhatsApp’ın yeni özelliği, Samsung’un düzenlediği Unpacked etkinliğinde resmiyet kazandı.

WhatsApp, Android ile iOS arasında tam sohbet aktarımını destekliyor

Bildiğiniz üzere Samsung, dün gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3 modellerini tanıttı. Lansman sonrasında ise WhatsApp’ın yeni sohbet aktarma özelliği de duyuruldu.

Galaxy Unpacked etkinliğinde yapılan bu duyuru, WhatsApp sohbetlerini artık kolayca Android cihazlara aktarabileceğinizi ortaya koyuyor. Yani Samsung’un yeni ürünlerine geçiş yapmak isteyen iPhone sahipleri; fotoğraf ve videolarda dahil olmak üzere sohbet geçmişlerini tamamen aktarabilecekler.

WhatsApp sohbet aktarma özelliği, önümüzdeki haftalarda Android 10 ve üzeri sürümleri destekleyen Samsung telefonlarda kullanılmaya başlayacak. Her ne kadar WhatsApp diğer modeller hakkında resmi bir açıklama yapmasa da, Samsung dışındaki diğer cihazlarda sonunda bu özelliğe sahip olacak. Fakat bunun üçüncü taraf modeller için ne zaman geleceği hakkında net bir bilgi yok.

Tüm bu işlemleri yapmak isteyen kullanıcılar, sohbetleri iPhone’dan Z Fold 3 ve Z Flip 3’e aktarmak için Lightning – USB-C kablosuna ihtiyaç duyacaklar. Kablosuz veri aktarmanın henüz mümkün olmadığını da belirtmekte fayda var.

 

Cevap bırakın