WhatsApp üzerinden direkt alışveriş yapılabilecek

0

WhatsApp, yeni özelliği sayesinde küçük işletmelerin uygulama üzerinde daha aktif olmalarını sağlayacak.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp’in işletme hesaplarında sunmaya başladığı kataloglar özelliği sayesinden artık uygulama üzerinden direkt alışveriş yapılabilecek.

WhatsApp küçük işletmeleri daha fazla desteklemek için kataloglar özelliğini kullanıma sunarken resmi bir internet sitesi veya satış platformu olmayan işletmeler de ürünlerini direkt olarak satabilecek.

Son yıllarda sosyal medyanın yaygınlaşması ile birlikte küçük işletmeciler ve bireysel satıcılar WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarını etkin bir şekilde kullanmaya başlamıştı. WhatsApp yeni özelliği sayesinde küçük işletmelerin uygulama üzerinde daha aktif olmalarını sağlayacak.

WhatsApp kataloglar özelliği nedir?

Sosyal medya üzerinden tanıtım ve satış yapan işletme ve bireysel satıcılar şu ana kadar her müşteriye ayrı ayrı olarak ürün fotoğraflarını ve bilgilerini göndermek zorunda kalıyordu. Yeni kataloglar özelliği sayesinde bir kez detaylı olarak hazırlanan katalog sayfaları her müşteri ile kolay bir şekilde paylaşılabilecek. Bu sayede satıcı ile alıcı herhangi bir mesajlaşmaya dahi ihtiyaç duymadan kataloglar üzerinden ürünleri inceleyebilecek ve hatta direkt sipariş de verebilecek.

WhatsApp kataloglar özelliği hem iPhone hem Android cihazlar için kullanıma açılırken şu anda sadece ABD, Almanya, Birleşik Krallık, Brezilya, Endonezya, Hindistan ve Meksika’daki hesaplarda kullanılabiliyor.

Cevap bırakın