WhatsApp son görülme özelliği kısa süreliğine ortadan kayboldu

0

WhatsApp’ın son görülme ve sohbet sırasında yer alan “yazıyor” bildirimi kısa süreliğine ortadan kayboldu. WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre sorun, bir süre devam ettikten sonra düzeldi.

Popüler mesajlaşma uygulamasının en çok ilgi çeken özelliklerinin başında gelen sohbet ederken üst kısımda çıkan yazıyor, çevrim içi ve son görülme bildirimleri birkaç saat ortadan kayboldu. Sosyal medyada birçok kullanıcının paylaşım yaptığı sorun yaklaşık 4 saat boyunca devam etti. Pek çok ülkede yaşanan problemde kullanıcılar aynı zamanda gizlilik ayarları özelliklerine de erişemediği belirtildi.

WhatsApp gizlilik özelliklerine erişilemedi

Twitter ve Instagram üzerinden birçok kullanıcının paylaşım yapması ile yaşanan erişim problemi sosyal medyada gündem oldu. Sohbet sırasında çıkan yazıyor, son görülme özelliği veya çevrimiçi bilgisi uygulamadan kayboldu. Bu durumu düzeltmek için gizlilik ayarlarına girmeye çalışan kullanıcılar ayarlar kısmına da erişmekte problem yaşandı. Normal durumda bu bilgiler kullanıcılar tarafından yapılabiliyordu ama sorun nedeniyle son görülme durumunu açık yapanların da bildirimleri görülmedi.

Birçok kullanıcı için önemli bir özellik olan gizlilik bildirimlerine birkaç saat ulaşılamaması beraberinden birçok farklı yorumu da getirdi. Birçok kişi bu sorunu WhatsApp’ın kasıtlı olarak kapattığını belirtti.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamada ise sorunun sucunu kaynaklı olarak yaşandığı ve yaklaşık 4 saatlik problemin ardından sorunun bölge bölge olarak giderildiği belirtildi.

Cevap bırakın