WhatsApp reklam dönemini başlatıyor!

0

WhatsApp’ın, SMS’i adeta yok ederek dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olmasında, reklamsız olmasının büyük payı var. Hatta, WhatsApp nasıl para kazanıyor? sorusunu birçok kişi düşünmüştür.

WhatsApp reklam dönemi başlıyor!

WhatsApp’ın kurucu ortaklarından Brian Acton, geçtiğimiz Eylül ayında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in en başından beri hedefinin WhatsApp’a reklam almak olduğunu ifade etmişti. WhatsApp’ın Başkan Yardımcısı Chris Daniels tarafından yapılan açıklama ile kötü haber geldi. Yakında WhatsApp’ta reklam görmeye başlayacağız.

Facebook’un WhatsApp reklamları için çalışmalara paylaştığı duyuruldu. Bu kapsamda yayınlanan reklamlar sohbetleri hiç bir şekilde etkilemezken, durumlar sekmesinde kullanıcıların karşısına çıkacak. Yani, durumlar haricinde uygulamaya girildiğinde açılan reklam vs. olmayacak.

Her gün 450 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan WhatsApp için reklamlar ilk olarak iOS cihazlarda görülmeye başlanacak. Şimdiden kullanıcıların tepkisine neden olan bu değişikliği hep birlikte göreceğiz.

Cevap bırakın