WhatsApp Microsoft Store’dan kaldırıldı

0

WhatsApp mesajlaşma uygulamasının Microsoft Store’dan kaldırılmasıyla bir devir daha sona erdi.

En popüler mesajlaşma uygulaması konumundaki WhatsApp da Microsoft’un platformuna veda etmeye hazırlanıyor. Mesajlaşma uygulamasının Windows 10 Mobile desteği 14 Ocak 2020 tarihinde son buldu.
Eski Android ve iOS sürümleri de desteklenmeyecek.

Kullandıkları cihazlarında WhatsApp yüklü olan kişiler, bu uygulamayı birkaç gün daha kullanabilecekler fakat uygulama 14 Ocak’tan sonra Windows telefonlarda çalışmayacak. Bu son detay bir hayli şaşırttı. Çünkü bu tip adımlarda tanınan süreler genellikle daha uzun oluyor.

Öte yandan bir ay içerisinde Android ve iOS’un eski sürümlerinin de WhatApp desteği son bulacak. 1 Şubat 2020’den itibaren Android 2.3.7 ve daha eski sürümleriyle birlikte, iOS 8 ve daha eski sürümleri de aynı şekilde desteklenmeyecek.

Windows Mobile, Microsoft için hayati öneme sahip bir işletim sistemi olma özelliğine sahipti. Aslında en son çıkan Windows 10 Mobile ile bu önem hala devam etse de kullanıcılar açısından bir karşılık bulmuş gibi görünmüyor.

iOS ve Android’in piyasaları domine etmesi, WhatsApp ve benzeri uygulamaların tercih edilmeyen işletim sistemlerinden kaldırılmasına neden oluyor. Bundan sonra Microsoft’un ve WhatsApp’ın nasıl adımlar atacağını merak ediyoruz.
Peki, siz bu konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın Microsoft Store’dan kaldırılması doğru karar mı?

Cevap bırakın