WhatsApp mesajları geri çekilebilecek

0

WhatsApp kullanan herkes en az 1 kere yanlış mesaj atma durumu ile yüzleşmek zorunda kalmıştır. Bazen ciddi sorunlara yol açabilen bu sorun ise ortadan kalkıyor. Yanlış mesaj atanlar için büyük bir yenilik geliyor. Artık WhatsApp mesajları geri çekilebilecek.

whatsappWhatsApp yanlış mesaj atma durumuna dur diyecek!

Bir süredir testlerini gerçekleşen “Delete for Everyone” özelliği kullanıma sunuldu. Bu özellik “message recall” olarak da isimlendirilmekte. Yazışmalar sırasında attığınız yanlış mesajları veya başkasına yazdığını yanlış mesajları artık ortadan kaldırabileceksiniz. Peki bu işlem nasıl gerçekleşecek?

Şirketlerin “C” halleri

Tekil veya grup mesaj pencelerinde yanlışlık attığınız, yazı, gif, konum, video ve sesli mesaj gibi içerikleri 7 dakika içinde hem kendinizden hem de mesajı gönderdiğiniz taraftan silebileceksiniz. Henüz beta olarak kısıtlı bir kullanıcı grubuna dağıtılan bu özellik, önümüzdeki dönemde herkesin hizmetinde olacak.

Bu özellikten faydalanabilmeniz için ise hem sizin hem de karşı tarafın en güncel sürüme sahip olması gerekiyor. Android, iOS ve Windows işletim sistemli cihazlar için hazırlanan bu özellik hayat kurtarıcı olabilir. Geri çekilen mesajların yerini ise “bu mesaj silindi” ibaresi alacak.

WhatsApp’tan mesaj geri çekme özelliği, duyuru olarak yapılan toplu mesajlarda ve 7. dakikadan sonra işe yaramayacak. Bu detaylar dikkat etmeyi unutmayın.

 

Cevap bırakın