WhatsApp kullanıcılarına müjde

0

3026678-poster-p-1-facebook-is-buying-whatsapp-for-16-billion

WhatsApp’ın iletişim tanımını kökten değiştirdiği bir gerçek. Dünyanın hemen her yerindeki sayısız mobil operatörün ‘SMS’ kaynaklı gelirlerini adeta sürklase esen mobil uygulama, Facebook tarafından satın alındıktan sonra çok daha yüksek irtifada ilerlemeye başladı. 19 milyar dolar bedelle Facebook’a geçen anlık mesajlaşma uygulaması birçok geliştirmeyi de beraberinde getirerek kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında yer aldı.

Öte yandan uygulamanın pek sevilmeyen bir yanı da vardı. Yeni akıllı cihaz kullanıcıları, eğer daha önce WhatsApp kullanmıyorlarsa kendilerinden talep edilen 0.99 dolarlık bir bedelle karşı karşıya kalıyorlardı. Türkiye için 3 TL olan bedel, yıllık abonelik ücreti adı altında tehsil ediliyordu. Ücretli sistem olarak da bilinen bu özelliğin tamamen kaldırıldığı resmi olarak duyuruldu.

WhatsApp CEO’su Jan Koum, yaptığı açıklamada, yıllık ücret politikası kapsamında talep edilen rakamın çok yüksek olmamakla birlikte pek çok kişiyi kullanımdan mahrum bıraktığını açıklamıştı. WhatsApp, resmi blogu üzerinden ilgili sistemin kaldırıldığını duyurdu. o-SMARTPHONE-facebook

WhatsApp için 0.99 dolar ya da 3TL’lik ücret, her ne kadar oldukça sembolik görünse de herhangi bir ödeme tanımlamasını gerçekleştirmeyen kullanıcıların uygulama kullanımını engelliyordu. Söz konusu adım neticesinde WhatsAp artık herkes için tamamen ücretsiz oldu. Bu hamle ile birlikte WhatsApp kullanıcı sayısındaki artışlarda yeni bir ivmenin yaşanması bekleniyor.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın