Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  DonanımWhatsApp iOS ve Android için güncellendi

  WhatsApp iOS ve Android için güncellendi

   

  3026678-poster-p-1-facebook-is-buying-whatsapp-for-16-billion

  Detaylarına buraya tıklayarak göz atabileceğiniz geçtiğimiz haftalarda yayınlanan WhatsApp güncellemesi ile anlık mesajlaşma uygulaması, iPhone 6s ve 6s Plus’ın 3D Touch özelliğine uygun form kazandırılmıştı. Popüler uygulama, iOS ve Android kullanıcılarını bir dizi yeni özellikle tanıştıran yeni güncellemesini de yayınladı.

  Son WhatsApp güncellemesinde iOS platformu için üzerinde durulan konuların başında güvenlik geliyor. WhatsApp üzerinden link paylaşımı oldukça popüler. Ancak bunun kimi zaman zararlı sitelere yönlendirmelerin önünü açtığı da görülebiliyor. Güncelleme ise kullanıcılara bir linke tıklamadan önce gidecekleri sayfa hakkında bir ön izleme sunuyor. Böylelikle kullanıcı, tıklayacağı site hakkında kısa da olsa bir fikir edinebiliyor. Bu özelliğin kapatılabileceğini de belirtelim.

  whatsapp-3d-touch

  Öte yandan 3D Touch üzerinde geliştirmeler devam ediyor. Anlık mesajlaşmalar sırasında Peak and Pop özelliği kullanılabiliyor. Ayarlar sekmesi yenilenirken yıldızlı mesajlar, ‘Ayarlar >Yıldızlı Mesajlar’ yolu üzerinden detaylı olarak görülebiliyor. Bunların tamamı iOS kullanıcılarına sunulan yeniliklerdi. Android kullanıcıları ise şu özelliklere merhaba diyecekler…

  Android için gelen yenilikler 

  Sohbeti sessize alma, kişiye özel bildirim sesleri, sohbetleri okundu ya da okunmadı olarak işaretleme gibi özellikler geliyor. Bunların tamamı iOS’ta kullanımdaydı. Ayrıca çok sayıda yeni emojiler, kişi kartına hızlıca mesaj gönderebilme, Ayarlar > Sohbetler ve Aramalar yoluna gidildiğinde veri kullanımını azaltıcı yeni bir özellik de kullanıcıları bekliyor. Cihazlarınıza WhatsApp güncellemesi ücretsiz olarak yükleyebilir, yeni özellikleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN