WhatsApp grupları için yeni düzenleme

0

WhatsApp’ın Android sürümünde test edilmeye başlanan yenilik ile durmaksızın WhatsApp gruplarına alınıp bundan şikayetçi olan kullanıcılar rahat bir nefes alacak.

Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp, gruplara dahil edilme politikasını düzenleme kararı aldı. Gizlilik için oldukça sevindirici bir hamle olan bu düzeltme ile sürekli gruplara dahil edilenler rahat bir nefes alacak.

WhatsApp, son zamanlarda yaptığı güvenlik ve gizlilik atılımları ile büyük beğeni toplamıştı. Son olarak iPhone modelleri için yüz okuma teknolojisi Face ID ve parmak izi okuyucusu Touch ID ile uygulamayı şifreleme imkanı sunan WhatsApp, şimdi de gruplar için bir düzenlenemeye gitmeye hazırlanıyor.

Önemli hamle…

WhatsApp’ın Android sürümünde test edilmeye başlanan yenilik ile sürekli WhatsApp gruplarına alınan ve bundan şikayetçi olan kişiler rahat bir nefes alacak. Ayarlar>Hesap>Gruplar bölümünde; sizi gruplara kimin dahil edebileceğini seçebileceksiniz. Bunlar; herkes, benim kişi listemde olanlar ve hiçkimse olarak üç farklı kategori altında toplanacak.

Şimdilik WhatsApp’ın Beta sürümünde yer alan bu opsiyon yaz aylarında hem Android hem de iOS kullanıcılarının beğenisine sunulacaktır.

Mevcutta WhatsApp gruplarına dahil edilmek için; telefon numaranızın bir kişide kayıtlı olması yeterli. Rehberinde kayıtlı olduğunuz kişi size sormadan danışmadan direkt olarak gruplara sizi dahil edebiliyordu. Gizlilik açısından oldukça kötü olan bu durumun geç de olsa telafi edilmesi oldukça güzel. Bakalım ilerleyen günlerde WhatsApp cephesinden daha farklı yenilikler ve gizlilik için iyileştirmeler görebilecek miyiz?

Cevap bırakın