WhatsApp grupları için beklenen özellik geldi!

0

Bir süredir WhatsApp grupları için gelecek olan gizlilik özelliği iOS kullanıcıları tarafından merakla bekleniyordu. Sonunda beklenen güncelleme geldi. WhatsApp iOS için güncellendi. Bu güncelleme ile birlikte gruplar için davetiye dönemi başlıyor.

WhatsApp grupları için kontrol artık kullanıcıda

Bildiğiniz gibi daha önceden, sizi isteyen herkes, rastgele bir WhatsApp grubuna ekleyebiliyordu. Özellikle girmek istemediğimiz ama bir yandan da kıramadığımız kişiler yüzünden hem o gruplardan çıkamıyor hem de istemediğimiz konuşmaların içinde kalıyordu. Ancak, yeni WhatsApp iOS güncellemesi ile birlikte bu sorun çözülüyor. Artık sizi kimlerin gruplara ekleyeceğini kontrol edebileceksiniz.

Bunun için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar yönlendirmesini takip etmeniz yeterli. Buradan, kimlerin size davetiye gönderebileceğini seçebiliyorsunuz. Herkes seçeneğinin yanında Kişilerim ve ‘Şunlar Hariç Kişilerim’ seçenekleri de bulunuyor.

Yapılan güncelleme ile birlikte gelen bir diğer özellik de çağır bekletme. Artık kullanıcı bir görüşmedeyken, WhatsApp‘tan gelen çağrıyı da görüp, bekletebilecek.

Ek olarak, sohbet ekranı tasarımında da bir yenilik mevcut. Bu yenilik sayesinde kullanıcıların mesajlarına hızlıca göz atabilmesi sağlanıyor.

2.19.120 sürüm numarası ile gelen güncellemeyi buradan indirebilirsiniz.

Cevap bırakın